Anasayfa / Web Tasarım / Ücretsiz Blog Nasıl Açılır Basit Anlatım

Ücretsiz Blog Nasıl Açılır Basit Anlatım

Ücretsiz olarak blog nasıl açılır resimli olarak sizlere anlatmaya çalışalım. Blog açmak için çok fazla bilgiye ihtiyac yoktur. Sizlere günümüzde büyük web sayfaların kullandığı , bizimde sayfamızın altyapısını oluşturan WordPress blog nasıl açabilirsiniz anlatalım.

Reklamlar

Blog Nasıl açılır

TIKLAYIN ve blog oluşturacağınız sayfaya giriş yapın.

Sayfaya giriş yaptıktan sonra Get Started butonuna basarak kayıt oluyoruz.

Reklamlar

blog açma 1

Daha sonra kayıt formunu dolduralım.

e- mail adresinizi , Kullanıcı adı , Şifre belirledikten sonra WordPress.com Beginner butonuna basarak kayıt işlemini bitirebilirsiniz.  Özellikle şifrenizi dikkatli seçmenizi öneririm. Harf ve rakam kombinasyonunu mutlaka kullanın.

blog açma 2

Blog kurulum aşamasında

Blog Title : Blog sloganınızı girin Örneğin: Ozengen bilgisayar ve teknoloji

Tagline: Sayfanızın hitap ettiği konularla alakalı anahtar kelimelerinizi yazın Örneğin: Bilgisayar,internet

Language: Dil olarak Türkçe’yi seçin.

blog açma 3

2. aşamada kullanacağınız temayı seçebilirsiniz. Temalarda dikkat etmeniz gereken ücretsiz temaları seçmektir. Bu temaları Blog kurulumundan sonra değiştirebilirsiniz. Next Step ‘e tıklayarak diğer aşamaya geçebilirsiniz.

blog açma 4

Çıkan diğer aşamaları Next Step diyerek geçiyoruz. Son olarak mail adresinize girerek gelen aktivasyon kodunu onaylıyoruz.

Ve blog’umuz hazır.

blog açma 5

Yukardaki resimli anlatımımızı adım adım uygulayarak ücretsiz olarak blog açabilirsiniz. WordPress blog konusunda gerçekten şuan en iyisidir. Bilgilerinizi veya insanlarla paylaşmak istediğiniz birçok yazılarınızı bloglarınızla insanlara sunabilirsiniz. Blog yazmak büyük bir keyiftir. Sayfanız yazılarınızla ilgi çekecek ve birçok kitleye ulaşmış olaraksınız. Zamanla Blog’unuz üzerinden reklam alarak para kazanabilirsiniz. Burada önemli olan nokta;

Özgün ve özel yazılar ile insanlara fayda sağlayacak bilgiler vermek bu insanların bu yazıları okumasını ve etkileşim halinde olmasını sağlamaktır. Kafanıza takılan konularda yorum atarsanız yardımcı olabiliriz. Burada verdiğimiz bilgiler tamamen yüzeyseldir. Daha tetaylı bilgileri gün geçtikçe sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*