Anasayfa / Sosyal Medya / Twitter Reklamları Engelleme

Twitter Reklamları Engelleme

twitter reklam

Merhaba arkadaşlar. Bugünki yazımızda Twitter reklamlarını nasıl engelleyeceğinizi anlatacağız. Bildiğiniz gibi Twitter , tweetlerle veya trend topic listesinde reklam içerikleri yayınlıyor. Twitter’ı aktif olarak kullanan kullanıcılar için bu durum zaman içinde can sıkıcı bir hal alabilir. Sürekli yayınlanan reklamlardan sıkıldıysanız ve bu reklamları engellemek istiyorsanız aşağıdaki işlemleri yaparak reklamlardan tamamen kurtulabilirsiniz.

Reklamlar

Reklamları Google Chrome ve Mozilla Firefox tarayıcılarda engellemek için farklı 2 uygulama tanıtacağız. Resimli anlatımı takip edebilirsiniz.

Twitter reklamları nasıl engellenir ?

Google Chrome reklam engelleyici

Reklamlar

mavi_indir

Reklam engelleyiciyi indirip yükledikten sonra ayarlardan aktif olduğunu kontrol edebilirsiniz. Chrome  chrome ayarlar simgesine tıklayarak “Ayarlar” menüsüne giriş yapıyoruz.

chrome ayarlar

Sol tarafta bulunan menülerden “Uzantılar” tıklıyoruz.

chrome eklentiler

Reklam engelleyicinin karşısında bulunan “Etkin” seçeneğinin işaretli olması gerekiyor. İşlemleri yaptıktan sonra Twitter tarafından yayınlanan reklamlardan tamamen kurtulmuş olacaksınız.

Mozilla firefox reklam engelleyici

mavi_indir

 

Mozilla firefox için eklentiyi indirip yükle demeniz yeterlidir. Eklenti yüklendikten sonra tarayıcınızı yeniden başlatmanız durumunda uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu küçük işlemleri uyguladıktan sonra, Twitter’a girdiğinizde reklam içerikli tweetleri, kişileri ve hashtag’leri artık görmeyeceğinizden emin olabilirsiniz.

Mozilla Firefox yada Google Chrome eklenti kurma konusunda sorun yaşayan arkadaşlar yorum atarsa tekrar yardımcı olabiliriz. Eklentiler virüs taramasından geçirilerek test edilmiştir. Eklentiyi güvenle kullanabilirsiniz. İnternet explorer tarayıcılarda eklentileri kullanamazsınız. Eklentileri kaldırmak için Ayarlar / eklentiler (uzantılar) seçeneklerini kullanarak eklentileri kaldırabilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*