Anasayfa / Sosyal Medya / Twitter Hesabı Kapatma Linki ve Resimli Anlatım

Twitter Hesabı Kapatma Linki ve Resimli Anlatım

Merhaba ozengen.com takipçileri. Twitter hesabı tamamen kapatma, silme linki ve resimli anlatımını sizlerle paylaşacağız. Twitter, ülkemizde en aktif kullanılan sosyal medya platformlarının başında geliyor. Twitter’ı aktif olarak kullanan kitlenin yanında, hesabını kapatmak ve kullanmak istemeyen ciddi bir kullanıcık kitlesi var. Twitter hesabınızı silmek için aşağıdaki resimli anlatımı takip edebilirsiniz. Twitter hesabı silme linkine yazının sonunda ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Hesap silme, kapatma linkine tıkladıktan sonra, hesap silme ilgili genel bilgilendirme ekranıyla karşılaşacaksınız.

“Bu bir elveda mı? Kararını tekrar gözden geçirmek istemediğine emin misin? Yanlış bir şey mi söyledik?”

Reklamlar

xx adlı kişiyi devre dışı bırak seçeneğine tıklayarak devam ediyoruz.

Hesabı silme isteğinizi onaylamak için hesabınızın şifresini girmeniz gerekiyor. Şifremizi girdikten sonra “Hesabı devre dışı bırak” seçeneğine tıklıyoruz.

Hesabınızı devvre dışı bırakmış olacaksınız. İşlemin sonunda aşağıdaki uyarıları görebilirsiniz. Hesabınızın tamamen silinmesi için, hesaba 1 ay içinde tekrar giriş yapmamanıız gerekiyor.

Hesabın şu an devre dışı bırakıldı. Hesabın 30 gün içinde kalıcı olarak silinecektir. Eğer fikrini değiştirirsen hesabın tamamen silinmeden önce oturum açarak hesabını tekrar etkinleştirebilirsin.

Twitter hesabını kapatmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz;

https://twitter.com/settings/accounts/confirm_deactivation

Twitter hesabını kapatmadan önce aşağıdaki bilgileri incelemenizi öneririz.

  • Kullanıcı verini yalnızca 30 gün için saklarız ve bu sürenin sonunda kalıcı olarak silinir. Hesabını devre dışı bıraktıktan sonra 30 gün içinde giriş yaparak hesabını tekrar etkinleştirebilirsin.
  • Kullanıcı adını veya Twitter adresini değiştirmek için hesabını devre dışı bırakmana gerek yok. Ayarlar sayfasından değiştirebilirsin. Tüm @yanıtlar ve takipçiler değişmeden kalacaktır.
  • Eğer bu hesabın kullanıcı adını veya e-posta adresini başka bir Twitter hesabında kullanmak istersen, hesabını devre dışı bırakmadan önce bu bilgileri değiştir. Kullanıcı verileri kalıcı olarak silinene dek bu bilgiler kullanılamayacaktır.
  • Hesabın birkaç dakika içinde Twitter’dan kaldırılmış olacak, ancak kimi içerikler devre dışı bırakma işleminden birkaç gün sonrasına kadar twitter.com üzerinde görünür olabilir.
  • Google gibi arama motorları tarafından oluşturulan içerik üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır.

Hesap kapatma hakkında sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz. Yukarda verdiğimiz seçenek haricinde hesabı kapatmanın başka yöntemi yoktur. Hesabınızı silmeden önce yedeklerinizi almanızı öneririz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*