Anasayfa / Bilişim / Toplu mail gönderirken alıcılar nasıl gizlenir ?

Toplu mail gönderirken alıcılar nasıl gizlenir ?

Toplu mail atarken veya herhangi mailinizde alıcı listesinin gizlenmesini mi istiyorsunuz ? Bcc özelliği ile alıcıları gizleyebilirsiniz. Hotmail, Gmail veya Outlook mailinizde Bcc alıcıları aktif ederek, alıcıların gizlendiği mailler atabilirsiniz.

Reklamlar

Mail BCC, ingilizce; Blend Carbon Copy, göndermek istediğiniz mailin, tüm alıcılara gizli olarak gönderilmesini sağlar. Gönderim sırasında BCC alanına yazdığınız mail adresleri, diğer kullanıcılar tarafından görünmez. Bcc için kısaca, saklı alıcılar diyebiliriz. Peki alıcıların gizlendiği bir mail nasıl atılır ?

Maillerde alıcılar nasıl gizlenir ?

Gmailde alıcılar nasıl gizlenir ?

Reklamlar

Gmail’de alıcıları gizlemek için; Alıcılar seçeneğinde BCC seçeneğini aktif edin ve alıcı mail adreslerini bu alana yazın.

Hotmail’de alıcılar nasıl gizlenir ?

Hotmailde alıcıları gizlemek için; İleti gönderi ekranında BCC seçeneğine tıklayarak aktif edin. Alıcıları gizli alanına yazarak mailinizi gönderebilirsiniz.

Outlook ve diğermail servislerinde, alıcıları gizlemek için aynı adımları takip edebilirsiniz. Mail servislerine göre menülerde değişiklik olabilir fakat genel olarak gizli ve bcc seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*