Anasayfa / Bilişim / “Hesap Geçici Olarak Engellendi” Hatası Çözümü

“Hesap Geçici Olarak Engellendi” Hatası Çözümü

Outlook-2013

Reklamlar

Hotmail veya Outlook servislerinde karşılaşılan “Hesap geçici olarak engellendi” veya “Hesabınız geçici olarak kilitlendi” hatasını nasıl giderebileceğinizi anlatmaya çalışacağız. Öncelikle bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için mail adresinize gelen spam maillere dikkat etmelisiniz. Ayrıca şifre oluşturma aşamasında güvenli şifre oluşturma adımlarını dikkatli olarak takip ederek, güvenli şifre oluşturmaya dikkat ediniz.

Hatayı gidermek için çevrimiçi birkaç yöntem sunmaya çalışacağız. Bu yöntemlerin işe yaramaması halinde destek ekibine başvuru yapabilirsiniz. 24 saat içinde başvurunuza olumlu veya olumsuz cevap alabilirsiniz.

Reklamlar

Ekran yönergelerini takip edin

Hesabınızı açmaya çalıştığınız zaman hatanın devamında bulunan ekran yönergelerini takip edin.

Güvenlik amacıyla sorulan sorular ve hesap bilgilerinizi doğru bir şekilde belirmeniz durumunda hatayı giderebilirsiniz.

Telefon kod isteme

Kodun size kısa mesajla veya, telefonunuz kısa mesaj desteklemiyorsa, otomatik bir telefon görüşmesiyle gönderilmesini isteyebilirsiniz.

  • Kod kısa mesajla gönderildiyse kod, mesajın gövdesindeki sayılardır, başlıktaki sayılar değil.

  • Telefonunuz kısa mesaj alamıyorsa, kodun otomatik bir telefon görüşmesiyle size ulaştırılmasını isteyebilirsiniz. Not almaya hazır olun.

Bir kod istemez veya almazsanız

Bir kod istediğiniz halde alamıyorsanız girdiğiniz telefon numarasında hata olup olmadığını kontrol edin. Numara doğruysa ama çalışmıyorsa, Farklı bir numara gir‘e tıklayıp istediğiniz bir numarayı girebilirsiniz.

Bilgisayar korsanlarının önünü alabilmek için bir gün içinde isteyebileceğiniz kod sayısında bir sınırlama vardır. Bu sınıra ulaştıysanız, yeni bir kod isteminde bulunmak için 24 saat beklemeniz gerekmektedir.

Kısa mesajla gönderme

  • Şebekeden kaynaklanan gecikmeler olabileceği için, kodunuzun elinize ulaşması birkaç dakika sürebilir. 15 dakika içinde almazsanız başka bir kod isteyin.

  • Telefonunuzun kısa mesaj alabildiğinden mutlaka emin olun. Kısa mesaj gönderimi tüm ülke veya bölgelerde ya da her operatörde yapılmaz.

Telefon görüşmesiyle gönderme

  • Telefonunuz kısa mesaj alamıyorsa, kodun otomatik bir telefon görüşmesiyle size ulaştırılmasını isteyebilirsiniz. Not almaya hazır olun.

Bütün işlemleri yapmanıza rağmen sorunu gideremediyseniz aşağıdaki bağlantıya tıklayarak destek talebi açabilirsiniz.

Destek ekibine başvuru yapmak için Tıklayın

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*