Anasayfa / İnternet / Chrome’un yeni uzantılar menüsünü etkinleştirme

Chrome’un yeni uzantılar menüsünü etkinleştirme

Google Chrome’da uzantılar seçeneğine ulaşmak çok karışık mı geliyor ? Chrome bu konuyu çözmek için çalışıyor. Yeni uzantılar menüsü, tüm uzantılarınızı görebileceğiniz bir tasarım ile karşımıza çıkıyor. Uzantılar menüsünü kullanarak, tüm uzantılarınıza tek tık ile ulaşabilirsiniz. Yeni uzantılar menüsü henüz beta aşamada, bu menüyü açmak için Chrome Flags ekranını kullanmanız gerekiyor.

Reklamlar

Gelecekte bu Eklentiler menüsü varsayılan olarak etkin olacak ve tüm uzantıları Chrome’un standart “Ayarlar” menüsüne taşıyabilirsiniz. Ancak beklemeniz gerekmiyor. Bugün tarayıcının Chrome 76 sürümünün geçerli sürümünde etkinleştirebilirsiniz . Bunu yapmak için, adres çubuğu olarak da bilinen Chrome’un Omnibox’una “chrome: // flags” yazın ve Enter tuşuna basın. Buradaki arama kutusunu kullanarak “Eklentiler araç çubuğu” aratın. Ayrıca bu metni Chrome’un Omnibox’una kopyalayıp yapıştırabilir ve Enter tuşuna basabilirsiniz.

chrome://flags/#extensions-toolbar-menu

Reklamlar

Menüde “Extensions Toolbar Menu” seçeneğini bularak enabled duruma getirin ve tarayıcınızı yeniden başlatın.

Chrome yeniden başlar başlamaz, Chrome’un Omnibox’unun sağında, bulmaca şeklinde yeni bir Uzantı simgesi göreceksiniz. Tarayıcınızın araç çubuğu ve menüsü silinecek ve yüklenen tüm uzantıları burada bulabilirsiniz. Onları görmek için simgeye tıklayın. Chrome’un yeni Uzantılar menüsü, geçerli web sitesindeki verilere hangi uzantıların erişebileceği hakkında daha fazla bilgi sağlar. Chrome hakkında tüm merak edilenler için sitemizi kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*