Anasayfa / Teknoloji / Telefonunuzda PING nasıl atılır ?

Telefonunuzda PING nasıl atılır ?

Telefonunuzun internet bağlantısı ne kadar iyi ? Diğer cihazlar ile bağlantınızda sorun var mı ? Bu gibi birçok sorunuza, PING komutu ile yanıt bulabilirsiniz. Bugün, iPhone ve Android telefonlarda kullanabileceğiniz en iyi ping atma uygulamasını sizlerle paylaşacağız.

Reklamlar

Android telefonlarda en başarılı ping atma yazılımı; PingTools Network Utilities ve iPhone telefonlarda da Pingify App uygulamasıdır. Diğer uygulamaları indirerek zaman kaybetmenize gerek yoktur.

Android telefonlar için;

Reklamlar

PingTools Network Utilities, Android telefonlarda kullanabileceğiniz en iyi yardımcı ping yazılımıdır. Ping, Traceroute, Whois, Ağ Tarayıcı, Wi-Fi tarayıcı ve daha fazla özellikler sunar. Arayüzü oldukça basit ve pratiktir.

iPhone telefonlar için;

Pingify ücretsiz iPhone ve iPad uygulaması , Windows, Mac veya Linux PC’de çalıştırabileceğiniz klasik bir komut satırı yardımcı programı olan ping ile aynı mantık ile çalışır . İnternet bağlantınız üzerinden uzaktaki bir sunucuya kısa mesajlar (“ping”) gönderir ve bu mesajların ne kadar hızlı alındığını gösterir.

Bir web sayfası veya uygulama telefonunuza yavaşça yükleniyorsa, Pingify’da bir test yapın. Bu size bir bağlantı sorununuz olup olmadığını veya belirli bir web sayfasının veya uygulamanın yavaş olup olmadığını söyleyecektir.

Bu iki uygulama ile telefonunuzdan kolaylıkla ping atabilir ve gerekli bağlantı testlerini yapabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*