Anasayfa / Donanım / Telefonum Kendi Kendine Kapanıyor Çözümü

Telefonum Kendi Kendine Kapanıyor Çözümü

Android ve iOs telefonlarda kullanıcıların çok sık karşılaştığı bir sorunun çözüm yöntemlerini sizlerle paylaşacağız. Telefonum kendiliğinden kapanıyor. Telefonum kendiliğinden yeniden başlıyor gibi birçok sorun ile karşılaşmaktayız. Akıllı telefonların gelişmesiyle birlikte ,  cihazların donanım gelişimleri oldukça artmaya başladı ve neredeyse bilgisayarda karşılaştığımız bütün sorunlar telefonlarımızda’da karşımıza çıkmaya başladı. Bu tarz sorunları 2 farklı kategori altında incelemek gerekiyor. Bu sorunların bazıları “Yazılımsal” bazıları ise “Donanımsal” sorunlardan kaynaklanmaktadır.

Reklamlar

Öncelikle cihazınızın hangi durumlarda kapandığını tespit etmeniz, sorunu çözmenizde oldukça yardımcı olacaktır. Genellikle donanımsal sorunlarda, cihaza küçük bir darbe bile olsa cihaz kapanmaktadır. Yazılımsal sorunlarda ise herhangi bir yazılımı açarken veya yazılım kurarken bu tarz sorunlar ortaya çıkmaktadır.

Telefon kapanma

Sorunu nasıl çözerim ?

Telefon kapanmalarına neden olan temel birkaç konuyu tek tek ele almaya çalışacağız. Adımları takip ederek çözümü bulabilirsiniz.

Reklamlar

Bataryanızı kontrol edin

Kapanma sorunlarının birçoğu batarya’nızdan kaynaklanmaktadır. Batarya arızalarında cihazınızın kapanma ve restart etme gibi sorunları olabilir.

Bataryanızı değiştirme şansınız varsa değiştirip deneyin eğer yoksa bataryanızda bulunan temassızlık sorunlarını gidermek için , cihaz ve batarya arasına küçük bir kağıt sıkıştırmayı deneyebilirsiniz. Bataryanın takıldığı alana tam olarak oturduğuna ve herhangi bir oynama olmadığına dikkat etin.

telefon restart sorun

İşletim sisteminizi güncelleyin – Uygulama kontrol

Android veya ios telefonunuzun yazılım versiyonunu sürekli olarak güncel tutmaya özen gösterin. Yeni çıkan yazılımlar , birçok sorun ve hataların giderilmesi için oldukça önemlidir. Cihazınızın işletim sistemini son sürüme güncelleyin. Ayrıca uygulamaların otomatik güncellenmesi cihazınızın kapanmasına neden labilir.

Uygulamaların otomatik güncelleme özelliğini kapatın ve tekrar deneyin.

Cihazınızı fabrika ayarlarına döndürün

En son denemeniz gereken çözüm yöntemi cihazı fabrika ayarlarına döndürmektir. Burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Cihazı fabrika ayarlarına döndürdükten sonra kesinlikle herhangi bir uygulama yüklemeyiniz. Eğer cihazınızda kapanma sorunu giderildiyse uygulamaları tek tek yükleyerek sorunu yaşatan yazılımı tespit edebilirsiniz. Fabrika ayarlarına nasıl yüklerim diyen kullanıcılar sitemizde telefon modelini yazarak arama yapabilir ,ilgili konulara ulaşabilir.

Eğer bu işlemleri yaparak sorunu gideremediyseniz cihazınızda donanımsal bir sorun olduğu anlamına geliyor. Bu durumda telefonunuzu yetkili servise vermeniz gerekiyor. Servise verirken arıza tanımını mümkün olduğunca net ve ayrıntılı olarak vermeye özen gösterin. Bu tarz sorunlar tespiti ve onarımı zor sorunlar olduğundan işinizi garantiye almanız gerekmektedir. Sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz. Kolay gelsin.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

69 yorum

  1. Benim tel T 70 gece yatarken alarm kurup yatıyorum sabah kalktığımda tel kapalı oluyor

  2. Benimki samsung tab3 facebooka girince kapanıyor

  3. Telefon u daha 5 ay oldu alalı sony aqua m4 bugün birden kapanmış ve bataryası çıkmıyo açmaya çalıştım ama olmadı dört saat sonra falan şarjı bitmiş şimdi şarj ettim bunun nedeni uygulamalar mı ne yapmalıyım

  4. Benim telefonum S4 mini mobil veri açık ken facebook a giriyorum ve kendiliğinden kapanıyor ne yapmam gerekir

  5. Benim s4 mini ben yapmadgm halde telfonu basili tutunca kapat yeniden baslat falan o cikiyo sonra kendiliginden kapaniyo napmam lazim

  6. Bende lg g5 var ve benimde telefonda kapanma sorunu var.ilk olarak bi oyunda kapandı ve çoğu zaman o oyunda kapanıyo hala ama farkettim ki bir keresinde de normal dururken kapandı ve napıcamı bilmiyorum.yardım ederseniz çok sevinirim.

  7. Bendede aynı sorun vardı orjinal 0 bataryasını bile aldım değişen bişey olmadi

  8. benim telefonum açılmıyo ki fabrika ayrları vesayire yapiyim

  9. Benim tel kendi kendine kapanıyor zor açılıyor Galaxy grand neo yazısı 1 kaç kere geliyo sonra bataryayı tekrar takıyorumaçtığımda şarzı % 0 oluyo Batarya bozuk olablirmi ne yaapsam düzelir .

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*