Anasayfa / Multimedya / Stres’ten Kurtulmanın Kolay 7 Yolu

Stres’ten Kurtulmanın Kolay 7 Yolu

Hep bilgisayar teknoloji derken hayatın stresini unuttuk 🙂

Reklamlar

Gün boyu yaşanan gerginlikler, uyku düzeninizden sağlığınıza kadar pek çok konuda etkili oluyor. İşte stresten kurtulmanın 7 kolay yolu…

Gülümseyin

Reklamlar
Gün boyu yaşanan gerginlikler, uyku düzeninizden sağlığınıza kadar pek çok konuda etkili oluyor. İşte stresten kurtulmanın 7 kolay yolu…
Nefes alın
Stresli hissettiğinizde sadece bir an durun. Gözlerinizi kapatın ve 10 kere derin nefes alın. Yaklaşık 4.nefesten sonra daha iyi hissedeceksiniz. Oksijen miktarı yükseldikçe, kaslarda rahatlama yaşanır ve daha iyi hissetmeye başlarsınız.
Mutlu şeyler düşünün
Mutlu şeylerle stresi azaltmak harika bir yoldur. Gergin olduğunuzda bir plajda uzandığınızı veya sevdiğiniz insanın kollarında olduğunuzu düşünün.
Komik şeyler düşünün
Bir düşünce veya biri sizi rahatsız ettiğinde, gerilmek ve daha büyük bir stres içine girmek yerine, komik şeyler düşünün. Stresten uzaklaştığınızı göreceksiniz.
Meditasyon
Meditasyonun stresi azaltmak için en iyi yol olduğunu muhtemelen daha önce duymuşsunuzdur. Siz de meditasyon yaparak, kendinizi bütün gerginliklerden uzaklaştırın.
Köpük banyosu
Suyun gücünü bilirsiniz ve özellikle köpük dolu bir banyo rahatlatıcıdır. En gergin gününüzde küveti doldurun ve içine girerek, kendinizi suyun o muhteşem gücüne teslim edin.
Yürüyüş
Temiz hava her zaman size iyi gelecektir. Ormanda, deniz kıyısında veya ofisten çıkınca başlayın yürümeye.. Yürümek, üzerinizdeki stresi atmanızı sağlayacaktır.

 

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*