Anasayfa / Teknoloji / Spotify Nedir Nasıl Kullanılır

Spotify Nedir Nasıl Kullanılır

Reklamlar

Spotify, en kısa ifade ile online müzik dinleme servisidir.Windows, Mac OS X,  Linux işletim sistemlerini kullanan bilgisayarların yanı sıra taşınabilir aygıtlardan Android, Windows , ios  işletim sistemlerini kullanan aygıtlar üzerinden erişilebilir.

Günümüzde 40 milyon aktif üye ile birlikte toplamda 10 milyon ücretli üye sayısına sahiptir. Spotify’e Facebook veya yeni kullanıcı kaydı ile giriş yapabilirsiniz. Facebook üzerinden kullanım yaptığınız zaman, arkadaşlarınızın müzik dinleme listelerine ulaşabilir ve birçok sosyal özellikten faydalanabilirsiniz. 2013’te Ücretsiz kullanıcılar 6 aylık sınırsız bir deneme sürümünden sonra kullanıcılar sadece 2,5 saat müzik dinleme hakkına sahipti. Son güncellemeler ile bu kısıtlama tamamen kaldırıldı. Uygulama gelirlerini tamamen reklamlar üzerinden sağlamaya başladı ve ücretsiz olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Reklamlar

Servisi telefonunuza , bilgisayarınıza rahatlıkla indirebilir ve müzik dinlemenin keyfine varabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz sanatçıları takip etme , özel dinleme listeleri oluşturma gibi birçok farklı ve müzik dinlerken ihtiyaç duyabileceğiniz özelliklere sahiptir.

Spotify hakkında bilinmeyen bilgiler:

  • En Çok Dinlenen Sanatçılar: Tüm zamanların en çok dinlenen sanatçısı ünvanına sahip. En çok dinlenen kadın sanatçı ise Rihanna. En çok dinlenen ikinci sanatçı David Guetta olurken, Rihanna’yı takip eden en çok dinlenen ikinci kadın sanatçı ise Katy Perry.
  • En çok dinlenen şarkı: Avicii’nin ”Wake Me Up” şarkısı Spotify üzerinde 235 milyon dinleme ile ilk sırada yer alıyor.
  • En çok takip edilen sanatçı: Davit Guetta, 5 milyondan fazla takipçi sayısı ile en çok takip edilen isim.

Spotify Windows , android ve ios sistemlerde servisi kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki linkleri kullanarak telefon ve bilgisayarınıza indirerek müzik dinlemenin keyfine varın !

İNDİRSpotify

İNDİRSpotify Android

İNDİR Spotify iOS

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*