Anasayfa / Multimedya / Skype ile Ücretsiz Video Mesaj

Skype ile Ücretsiz Video Mesaj

Microsoft, geçtiğimiz Şubat ayında beta olarak yayına aldığı video mesajlaşma özelliğinde birtakım düzenlemeler yaptı. Skype’ın video mesajlaşma özelliği, artık Windows 8, Mac, iOS ve Android platformlarda ücretsiz olarak kullanılabilecek. Windows Phone kullanıcılarının ise biraz daha beklemesi gerekiyor.

Skype’ın video mesaj uygulaması hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak çalışabiliyor. Video mesaj gönderilen kullanıcı çevrimdışı olsa bile video cihazına iletiliyor. Bu uygulama ile Skype kullanıcıları birbirlerine 3 dakikaya kadar kaydettikleri videoları gönderebilecek. Windows 8, Mac, iPhone, Android, Blackberry platformlarında sorunsuz çalışan video mesaj uygulaması Windows Phone’larda şu an için aktif değil.

Reklamlar

Windows Phone kullanıcıları videoları alıp görüntüleyebiliyor ancak video gönderimi yapamıyor. Microsoft ise yakın zamanda uygulamanın Windows Phone’larda da aynı şekilde aktif olacağını söylüyor.

ÇEVRİMİÇİ VE ÇEVRİMDIŞI DESTEĞİ

Reklamlar
Video mesajlaşma özelliği Android ve iOS telefonlarda ön yüzdeki kamera ile bağlantılı çalışıyor. Video gönderilen kişi çevrimiçi ya da çevrimdışı olsa da videolar Skype’ın konuşma penceresinde çıkıyor. Mac kullanıcıları da aynı şekilde video mesajlaşma uygulamasından yararlanıyor. Mac kullanıcıları ayrıca bu videoları MP4 formatında bilgisayarlarına yükleyebiliyorlar.

SINIRSIZ VE ÜCRETSİZ
Uygulamanın Şubat ayında yayınlanan beta sürümünde 20 video mesaj ücretsiz gönderilebiliyordu. Bugün yayınlanan sürümü ile betadan çıkan Skype video mesajlaşma özelliği, tüm kullanıcılar için sınırsız ve ücretsiz hale getirildi. Skype’ın resmi blogunda da açıkladığı üzere bu uygulamanın amacı yoğun programlar ve aradaki mesafeler yüzünden bir araya gelemeyen insanları video mesaj aracılığıyla buluşturmak.
 
SKYPE ALINDIĞINDAN BERİ YAPILAN EN BÜYÜK YENİLİK

Microsoft’un Skype’ı aldığından bu yana yaptığı en büyük yenilik olarak görülen Skype video mesajlaşma özelliği, diğer mesajlaşma platformlarını nasıl etkileyecek bilinmez ama video içeriğin sosyal paylaşımlarda olduğu kadar internet kullanıcıları arasındaki mesajlaşmalarda da daha çok önem kazanacağı bir gerçek. Vine’ın önlenemeyen yükselişi, Instagram’a video özelliği gelecek dedikoduları derken Skype mesajlaşmalarına da videonun eklenmesi video içeriğin sanal hayatımıza nasıl entegre olduğunun bir göstergesi.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*