Anasayfa / Yazılım / Sistem Geri Yükleme Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Sistem Geri Yükleme Nasıl Yapılır Resimli Anlatım


Sistem Geri Yükleme, bilgisayarınızda düzenli aralıklarla geri yükleme noktaları oluşturmak ve kaydetmek için sistem koruma olarak bilinen özelliği kullanır. Bu geri yükleme noktaları, Windowsuygulamasının kullandığı kayıt defteri ayarları ve diğer sistem bilgileriyle ilgili bilgileri içerir. Ayrıca, geri yükleme noktalarını el ile de oluşturabilirsiniz.
Sabit disklerde depolanan sistem görüntüsü yedekleri de Sistem Geri Yükleme tarafından aynı sistem koruma tarafından oluşturulmuş geri yükleme noktaları gibi kullanılabilir. Sistem görüntüsü yedekleri hem sistem dosyalarınızı hem de kişisel verilerinizi içerse de, veri dosyalarınız Sistem Geri Yükleme‘den etkilenmez.
Sistem Geri Yükleme, kişisel dosyaları yedeklemeyi hedeflemediğinden silinmiş veya hasar görmüş bir kişisel dosyayı kurtarmanıza yardımcı olamaz. Kişisel dosyalarınızı ve önemli verilerinizi bir yedekleme programı kullanarak düzenli olarak yedeklemelisiniz.
1-Windowsta bir sorunla karşılaştık ve sistemi geçmişte sorunsuz çalışan duruma geri getirmek için yine Başlat/ Tüm programlar / Donatılar /Sistem Araçları/ ve Sistem Geri Yüklemesekmesine tıklıyoruz. Açılan pencereden “Bilgisayarımı Önceki Bir Zamana Geri Yükle”sekmesini işaretliyoruz ve ileri tuşuna basıyoruz.

Reklamlar

sistem geri yükleme 1

Bilgisayarımı önceki bir zamana geri yükle secenegini secerek ileri tusuna basıyoruz

Reklamlar

sistem geri yükleme 2

2-Karşımıza takvim içeren bir pencere geliyor. Bu pencere üzerinde koyu renkli tarihler sistem geri yükleme noktalarıdır. Bunlar windowsun otomatik aldığı yada bizim manuel aldığımız geri yükleme noktalarıdır. Hangi tarihteki yedeği açmak istiyorsak ona tıklıyoruz ve ileri tuşuna basıyoruz.

sistem geri yükleme 3

3-Sistem geri yükleme yapcagımız tarihi secerek ileri tusuna basıyoruz. Kısa bir süre sonra bilgisayarımız yeniden baslıyor ve belirlediğimiz zamana geri yükleme yapıyor.

Not: sistem geri yükleme yapıldıktan sonra ilk açılış biraz yavaş olabilir beklemeniz gerekiyor.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

3 yorum

  1. windows 7 de takvım yok ve sıstem gerı yukleme noktası istedsigim tarıhte degıl nasıl ıstedıgım tarıgı ayarlarım

  2. benim bilgisayar açılmıyor açmadan yapabilir miyiz

  3. windows 7 de takvım yok ve sıstem gerı yukleme noktası istedsigim tarıhte degıl nasıl ıstedıgım tarıgı ayarlarım

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*