Anasayfa / Mobil / Play Store nasıl güncellenir

Play Store nasıl güncellenir

play store nasil guncellenir

Reklamlar

Android cihazlar için Play Store nasıl güncellenir ? Google Play, uygulamalar, filmler, müzikler ve oyunlar gibi birçok uygulamayı telefonunuza yüklemenizi sağlar.

Android telefonlarda Google play‘in güncel olmadığı durumlarda uygulama indirirken veya yüklerken birçok hata ile karşılaşabilirsiniz. Özellikle versiyon geçişlerini çok geç yayınlayan bazı telefon markaları bu gibi sorunlara neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda uygulamayı manuel olarak güncelleyerek sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Reklamlar

23.09 2017 tarihi itibari ile en güncel versiyon olarak Google play 8.1.73 versiyonu yayındadır. Ayarlar / Uygulamalar / Google play seçeneklerini takip ederek cihazınızda hangi sürümün yüklü olduğunu görebilirsiniz.

Play Store nasıl güncellenir ?

1. Yöntem: Mevcut Google play store uygulamanız çalışıyorsa, yine Play store kullanarak uygulamayı güncelleyebilirsiniz.

  • Google Play Store uygulamasını Play Store açın.
  • Menü ardından Uygulamalarım ve oyunlarım’a dokunun.
  • Güncellemesi olan uygulamalarda “Güncelle” etiketi görünür. Tüm uygulamaları güncellemek için Tümünü Güncelle’ye dokunun.

Google play haricinde güncelenmesini istediğiniz uygulamalar varsa, güncellemek istediğiniz uygulamayı bulun ve Güncelle’ye dokunun. Bazı uygulamalar güncellendiklerinde yeni izinler gerektirir. Yeni izinleri kabul edip etmediğinizi soran bir bildirim görebilirsiniz.

NOT: Bazı durumlarda uygulamayı güncellemek için cihazınızı yeniden başlatmanız gerekebilir. Cihazınızı yeniden başlattıktan sonra yukarıdaki adımları tekrar takip edebilirsiniz.

2.Yöntem: Play store’u manuel olarak güncellemek için uygulamayı internetten indirmemiz gerekmektedir. Bilgisayardan indirip telefonunuza kopyalayabilirsiniz veya direk telefonunuzdan linke giriş yaparak uygulamayı indirebilirsiniz.

Google Play Store indirdikten sonra APK dosyasını kurmak için “Ayarlar – Uygulamalar” bölümündeki “Bilinmeyen kaynaklar” seçeneğini akti duruma getirin.

Güncel Google Play indirmek için tıklayın.

Uygulamayı indirdikten sonra kurulumu yaparak güncel sürümü kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamalarda çok kritik güvenlik güncellemeleri yapıldıysa, uygulama güncellemeyi almadan çalışmayabilir veya güncellemelerin otomatik olarak yapılması sağlanabilir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*