Anasayfa / Teknoloji / Microsoft’ta Acık Bulana 100 bin Dolar

Microsoft’ta Acık Bulana 100 bin Dolar

Windows 8.1 ve Internet Explorer 11’in önizleme sürümlerini yayınlamaya hazırlanan Microsoft, güvenlik ödül programını da açıkladı. Açıkları bulan kullanıcılar önemli rakamlar kazanacak.

Microsoft, merakla beklenen Windows 8.1 genel önizleme sürümünü 26 Haziran tarihinde yayınlayacak. Internet Explorer 11‘in ilk önizleme sürümü de aynı tarihte yayınlanacak. Şirket, her iki önizleme için “Microsoft Güvenlik Ödül” programını duyurdu.

Reklamlar

Yapılan resmi açıklamaya göre kullanıcılar,geliştiriciler ve hackerlarişletim sistemi ve tarayıcıdaki açıkları bulmaları halinde para ödüllerine hak kazanacak. En büyük ödüllerden biri, işletim sisteminin son sürümünde yer alan yerleşik korumalara karşı bulunan yeni açıklar için verilecek. Bu kategoride ödül 100 bin Dolara kadar çıkabiliyor.

Bir diğer ödül kategorisi ise savunma fikirlerine yönelik. BlueHat Bonus olarak adlandırılan ikinci kategoride sistem savunmasına yönelik fikirler 50 bin Dolara kadar ödüle hak kazanabilecek.

Reklamlar

Üçüncü kategoride Internet Explorer 11‘in kritik güvenlik açıkları yer alıyor. 26 Haziran – 26 Temmuz tarihleri ile sınırlandırılan 30 günlük süreçte bulunan açıklar için 11 bin Dolar’a kadar ödül verilecek. Windows 8.1‘e odaklanan ilk iki ödül kategorisinde ise belli bir zaman sınırlaması bulunmuyor.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*