Anasayfa / Teknoloji / Aşk ve Teknoloji

Aşk ve Teknoloji

 21. Yüzyılda aşk hayatımız ve teknoloji beğensek de beğenmesek de birbirinden ayrılmaz parçalar haline geldi. Ve bunun şüphesiz birçok avantajı var. Online dating, evimizden çıkmadan yeni ilişkiler keşfetmemizi sağlıyor. Cep telefonlarımız, dışarıda ve yolda olsak bile potansiyel eşimizle iletişim halinde olabilmemizi sağlıyor. Ancak konu ilişki ve teknoloji olduğunda neyin doğru olup neyin doğru olmadığını nasıl anlarız? Yoğun bir teknoloji kullanımı aşk hayatımız için ne gibi tehlikeleri içinde barındırır?

Reklamlar
Cep Telefonu Kullanımında Görgü Kuralları

Önem verdiğiniz biriyle randevularınızda gelen her aramaya cevap veriyorsanız ve telefonunuz susmuyorsa durun! Bu son derece kaba bir davranış şeklidir. Karşınızdaki insana değer verdiğinizi göstermek istiyorsanız mümkünse telefonunuzu sessize alın ve dikkatinizi bu insana verin. Aynı şey tabii ki mesajlaşmak için geçerlidir. Telefonu elinden düşmeyen siz değil, hoşlandığınız insansa bu kişinin sizi ne kadar önemsediğine ve bunu ne şekilde gösterdiğine dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

 

Reklamlar

Sosyal Paylaşım Sitelerindeki Statü Güncellemeleri

Sosyal paylaşım platformlarının ve blogların “özel hayat detaylarıyla” dolup taştığı bir çağda bu platformlardaki statü güncellemeleriniz için doğru davranış kuralı nedir? Kendiniz hakkında ne kadar çok şeyi paylaşabilirsiniz? Sex and the City dizisindeki Carrie Bradshaw gibi, geçiminizi özel hayatınızı paylaşmakla sağlamadığınız takdirde bu statü güncellemeriniz konusunda dikkatli olmanızı tavsiye ederiz, çünkü kelimeler, kontekst dışında okunduğunda çok büyük ve yanlış bir etkiye sahip olabilir. Bu yüzden özel hayatınızdaki detayları paylaşma konusunda dikkatli olmanızı ve çok fazla bilgi paylaşmamanızı tavsiye ederiz. Özel hayatınızı yüzlerce, binlerce kişiyle paylaşmanız nazik bir davranış şekli sayılmaz ve beğendiğiniz insanın, saygısını ve ilgisini yitirmesine neden olabilir.

 

Mesajla Ayrılmak

Hepimiz, sevgilisinden ayrılma mesajı alan arkadaşlardan veya ünlülerden duymuşuzdur. Ancak kısa mesajla birinden ayrılmak bu kişiye karşı yapabileceğiniz en büyük ayıplardan biridir ve hiçbir şekilde tolore edilemez. Birşeyler paylaşmış olduğunuz bir insana karşı saygı ve değer gösterin ve mümkünse bunu yüze yüze veya hiç olmuyorsa telefonda görüşerek yapın.

Teknolojiyi aşk hayatımıza kendimize ve karşımızdaki insana zarar vermeden entegre etmek çok da zor değil. Dikkate alınması gereken birkaç temel görgü kuralı yeterlidir. Ne yapmanız gerektiğinden emin olmadığınız durumlarda ise kendinize tek bir soru sorarak doğru yolu bulabilirsiniz: “Karşımdaki insan bana bu şekilde davransa ne hissederim?”

 

Tecrübe konuşuyor:)

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*