Anasayfa / Bilişim / Macintosh Başlangıç Sistemi Nasıl Seçilir

Macintosh Başlangıç Sistemi Nasıl Seçilir

Macbook Pro bilgisayarlarda açılış ayarlarını 3 farklı yöntemle yapabilirsiniz. Macintosh işletim sistemi kullanan fakat aynı zamanda Windows işletim sistemini de kullanmak isteyen kullanıcılar, aşağıdaki ayarları yaparak sistem açılış ayarlarını yapılandırabilir.

Reklamlar

Ayarları yapmak için Boot Camp Utility kullanmanız gerekmektedir.

1. YÖNTEM

Windows içerisinde Boot Camp kısayoluna sağ tıklayın.

Reklamlar

Açılan menüde Windows veya Mac OS seçeneğini seçerek başlangıç ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

2. YÖNTEM

Mac OS sistemlerde ;

Sistem seçeneklerinden, başlangıç diskine giriş yapıyoruz.

mac start

Başlangıçta açılmasını istediğiniz sistemi seçerek “Restart” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Sistem belirlediğiniz işletim sisteminde başlayacaktır.

3. YÖNTEM

3. yöntem ile boot aşamasındayken başlangıç ayarlarını yapılandırabilirsiniz. Ayarları düzenlemek için bilgisayarınızı yeniden başlatın ve açılış sırasında “Option” tuşuna basın.

mac command

Option tuşuna bastıktan sonra yüklü sistemler açılışta karşınıza çıkacaktır. Bu şekilde boot aşamasında sistem seçimi yapmış olacaksınız.

Macintosh sistemler’e windows kurulumu gibi bilgiler’e ulaşmak için sitemizde arama yapabilirsiniz. Mac kullanıcılarının en çok sorduğu soru; Mac sistemler’e Windows nasıl kurulur ? Konunun resimli anlatımına sitemizde ulaşabilirsiniz. Mac sistemler hakkında soru ve yorumlarınızı bizlere iletebilirsiniz. En anlaşılır ve kullanışlı boot ayarlarını sizlerle paylaştık. Kolay gelsin arkadaşlar.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*