Anasayfa / Sosyal Medya / Linkedin Profili Arama Motorlarından Nasıl Gizlenir

Linkedin Profili Arama Motorlarından Nasıl Gizlenir

İş dünyasının sosyal ağ servisi olan Linkedin hesabınızı, Google, Yahoo, Bing, Yandex gibi arama motorlarından kaldırmak için aşağıdaki ayarları uygulamanız gerekmektedir. Linkedin sayfasında oluşturduğunuz profiliniz , özel bir ayar yapmadığınız sürece tüm arama motorları tarafından listelenir. Linkedin profesyonel bir CV oluşturmanızı da sağladığından, kişisel tüm bilgilerinizi paylaşmak zorunda kalıyorsunuz. Gizlilik ayarlarınızı düzenleyerek bu bilgileri kimlerin görmesini istediğinizi belirtebilirsiniz. Eğer profiliniz herkese açıksa, en azından arama motorlarına isminiz yazıldığı zaman çıkmasını istemiyorsanız aşağıdaki resimli anlatımı takip ederek bu ayarı yapabilirsiniz.

Reklamlar

Nasıl yapılır ?

Aşağıdaki linke tıklayarak Linkedin Profil ayarımızı düzenleyeceğimiz alana giriş yapıyoruz.

https://www.linkedin.com/psettings/

Reklamlar

Açılan ekranda “Gizlilik” sekmesine giriş yapıyoruz.

Gizlilik sekmesi altında “Genel profilinizi düzenleyin” seçeneğie tıklayın. Bu alanda profilinizin arama motorlarında nasıl görüneceğini düzenleyebilirsiniz.

Genel profilimi hiç kimse için görünür yapma, seçeneğini işaretleyerek kaydetmeniz durumunda, iş başvuruları haricinde profiliniz arama motorları (Google , Yahoo vb. ) ve diğer kullanıcılar tarafından görünemez.

Genel profilimi herkes için görünür yap seçeneğini işaretleyerek burada diğer kullanıcılar tarafından görünmesini istemediğiniz fotoğraf, ünvan, özet,pozisyon gibi bilgilerinizden dilediğiniz seçenekleri diğer kullanıcılara kapatabilirsiniz.

Linkedin profilinizin iş başvuruları sırasında görünür olacağını unutmayın. Herhangi bir iş başvurusu yaptığınız zaman, bu ilanı yayınlayan ve bu ilan üzerinde yetkisi olan diğer kullanıcılar profilinizi görüntüleyektir. Genel profilinizi diğer kullanıcılarla gizlediğiniz zaman Google, Yandex, Yahoo, Bing gibi arama motorlarından da silinecektir. Bu ayarları yapmak için Premium hesaba gerek yoktur. Ücretsiz tüm hesaplar bu ayarları düzenleyebilir. Premium hesaplarda gizlilik konusunda ekstra seçenekler yoktur. İşlem hakkında sorularınızı yorum ile bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*