Anasayfa / İnternet / Link Kısaltma Nasıl Yapılır

Link Kısaltma Nasıl Yapılır

Merhaba Ozengen.com takipçileri. Bugün, link kısaltma işlemi nasıl yapılır ? Ne gibi avantajlar sağlar ? bu konulara değineceğiz. Link kısaltma konusunda hizmet veren birçok servis vardır fakat bunların başında, Goo.gl ve Bit.ly gelmektedir.

Reklamlar

İnternet üzerinden bir kampanya yaptığınız zaman veya sosyal medya hesabınızdan bir link paylaştığınız zaman, bu linke kaç kişinin giriş yaptığını, hangi tarayıcılardan giriş yapıldığını, hangi ülkelerden giriş yapıldığı gibi tüm bilgileri görebilirsiniz. Bit.ly servisi biraz daha reklam ağırlıklı bir servistir. Çok fazla tıklama alan bir paylaşım yapıyorsanız reklamlar aracılığıyla para kazanmanızı da sağlamaktadır. Sadece linki kısaltarak kullanıcılarla paylaşmak ve kullanıcıların reklamlar ile karşılaşmasını istemiyorsanız en başarılı ücretsiz servis olan Google link kısatlam aracını kullanmanız daha kullanışlı olacaktır.

Reklamlar

Link-URL kısaltma nasıl yapılır ?

Resimli anlatımla Google link kısaltma servisini anlatacağız. Servisi kullanabilmek için Google hesabınızla oturum açmanız gerekmektedir.

Goo.gl adresine giriş yapıyoruz

Ana sayfada açılan ekrana kısaltmak istediğim url adresini girerek “Shorten URL” seçeneğine tıklıyoruz.

Your short URL alanında kısaltılmış adresi görebilirsiniz. Bu adresi kopyalayarak istediğiniz platformda paylaşabilirsiniz. “See analytics data” seçeneğine girerek kaç kişinin giriş yaptığını ve giriş yapan kullanıcılar hakkında detaylı tüm bilgileri görebilirsiniz.

Kısalttığınız linkleri aynı adrese giriş yaparak görüntüleyebilir ve istatistikleri kullanabilirsiniz. Link kısaltma servisleri aracılığıyla en uzun linkleri bile 13 karaktere kadar düşürebilirsiniz. Kolay gelsin.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. ios, android ve desktop platformlarda ayrı linklere yönlendirebilen ve karekod da oluşturan sitesi de iyi bir link kısaltma sitesi olarak kullanılabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*