Anasayfa / İnternet / Bitcryptor Virüsü Nasıl Temizlenir

Bitcryptor Virüsü Nasıl Temizlenir

Bitcryptor virus

Reklamlar

Bitcryptor, Windows işletim sistemlerine gizlice bulaşarak önemli dosyalarınızı şifreleyerek, bu dosyalarınızı açmanızı zorlaştıran tehlikeli bir virüstür. Özellikle network üzerinden diğer bilgisayarlar’a da bulaşarak ağınızı tehdit etmektedir. Virüs’ü kaldırmak için sahte sayfalar’a yönlendirilirsiniz ve virüs sizden ücret talep etmektedir. Bu tarz siteler’e kredi kartı bilgilerinizi kesinlikle girmemelisiniz !

Virüs bulaşan bilgisayarın internet bağlantısını keserek aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Reklamlar

Virüsü temizlemek için aşağıdaki yöntemleri adım adım uygulayabilirsiniz. Öncelikle sistem geri yüklemeyi kullanarak virüsten kurtulmaya çalışacağız.

Sistem Geri Yükleme Nasıl Yapılır ?

Öncelikle Denetim Masasını açarak Kurtarma seçeneğine tıklıyoruz.

sistem geri yükleme 1

İleri butonuna basarak devam ediyoruz.

sistem geri yükleme 3

Bu ekranda sistem en son geri yükleme noktasını göreceksiniz. Eğer “Diğer geri yükleme noktalarını göster” kutucuğunu işaretlerseniz daha önceden oluşturulan yükleme noktalarını da görebilirsiniz.

Resimde kırmızı kara içerisine alınmış olan “Etkilene programları tara” butonuna tıklayarak. Sistem geri yükleme işleminden sonra silinecek olan programları ve sürücüleri görebilirsiniz. Bu şekilde hangi sistem geri yükleme noktasının sizin için daha uygun olacağını seçebilirsiniz.

sistem geri yükleme 4

Son butonuna tıkladıktan sonra gelen uyarı penceresine evet diyerek geri yükleme işleminin tamamlamasını bekleyerek işlemimizi bitiriyoruz.

sistem geri yükleme 5

Sistem geri yükleme başarılı olmadıysa aşağıdaki yazılımı deneyebilirsiniz.

Virüs tarama ve temizleme yazılımı

Kullanacağımız program Hitman Pro, bu yazılım ile buna benzer birçok virüsten kurtulabilirsiniz. Programın kullanımı oldukça basittir.

hitman program

Aşağıdaki linke tıklayarak programı ücretsiz indirebilirsiniz.

Programı indirmek için Tıklayın

Programı kurduktan sonra otomatik olarak bilgisayarınızı tarayacak ve virüsleri ekranda listeleyecektir. Tarama bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak bu virüsleri de temizlemiş oluyoruz. Virüsü temizlerken sorun yaşarsanız yorum atın tekrar yardımcı olabiliriz. Kolay gelsin.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*