Anasayfa / Yazılım / Klavye degistirme kısayol tuşları

Klavye degistirme kısayol tuşları

Windows 10 ve önceki sürümler için klavye değiştirme kısayolu ve bu kısayolu nasıl kullanacağınızı anlatacağız. Bilgisayarınıza Türkçe Q ve Türkçe F klavyeleri ekleyerek, bir kısayol tuşuna tuşlayarak bu klavyeler arasında geçiş yapabilirsiniz. Dilerseniz farklı dil klavyeleri de ekleyebilirsiniz.

Reklamlar

Klavye değiştirme kısayolu

Alt + Shift ; kısayol tuşlarına aynı anda basarak farklı diller arasında arasında geçiş yapabilirsiniz.Örneğin ingilizce ve Türkçe klavye dilleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

Ctrl + Shift ; kısayol tuşlarına aynı anda basarak aynı dil için farklı düzenlere geçiş yapabilirsiniz. Örneğin Türkçe F ve Türkçe Q klavye düzenleri içinde geçiş yapabilirsiniz.

Reklamlar

Ctrl-Shift Windows işletim sistemlerinin varsayılan kısayol tuşudur. Dilerseniz bu kısayolu değiştirebilirsiniz. Kısayol tuşunu kullanabilmek için bu klavyeleri sisteminize eklemeniz gerekmektedir.

Windows 7’de: Denetim Masası >Bölge ve Dil Seçenekleri> Ayrıntılar seçeneğine girerek herhangi bir klavye dilini ekleyebilirsiniz.

Windows 10’da: Ayarlar > Zaman ve dil > Dil seçeneklerine tıklayın. Varsayılan dilinizin üstündeki seçenekler’e tıklayarak dilediğiniz klavye giriş yöntemini ekleyebilirsiniz.

İşlemden sonra klavye değiştirme kısayolunu kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*