Anasayfa / Yazılım / Keylogger Nasıl Yapılır Temel Bilgilendirme

Keylogger Nasıl Yapılır Temel Bilgilendirme

Merhaba ozengen.com takipçileri. Bu yazı tamamen bilgilendirme amacıyla yazılmıştır. Kullanıcılarımızın güvenliğine önem verdiğimiz için , bu tarz zararlı yazılımlar hakkında bilgi vermek amacıyla yazılmıştır. Keylogger nedir ? Basit bir anlatımla, bilgisayarınızdaki işlemler kaydeden ve bunu ikinci kişilerle paylaşan zararlı yazılımlardır. Yazılım içeriğine ve alanlarına göre değişiklik gösterebilir. Bu zararlı yazılım ile bilgisayarınızda yapılan işlemler kaydedilerek, hedefteki kişiler ile paylaşılır. Bu tarz yazılımlar ile birçok özel bilgileriniz başkalarının eline geçebilir.

Reklamlar

Bunun için birçok farklı yollar seçilebilir. Bilgisayardaki hareketler hedefteki bir sunucuya kaydedilebilir, e-posta olarak gönderilebilir, ftp sunucularına kaydedilebilir. Zararlı yazılımlar farklı dosyalarla birleştirilerek , kullanıcıların tuzağa düşmesi sağlanabilir. Bugün sizlerle paylaşacağımız ufak bir yazılım ile programın çalışma mantığını sizlere anlatmaya çalışacağız. Paylaşacağımız program sadece verileri metin belgesine kopyalamaktadır ve herhangi bir risk içermemektedir. Öncelikle keylogger’ımızı nasıl oluşturacağımıza bakalım.

keylogger

Reklamlar

Keylogger nasıl yapılır ?

Bu basit yazılımımızı oluşturmak için metin belgesini kullanacağız. Boş bir metin belgesini açarak aşağıdaki kodları kopyalıyoruz.

@echo off
color a
title www.ozengen.com
cls
echo E-posta adresi ve sifrenizi giriniz
echo.
echo.
cd “C:Logs”
set /p user=Username:
set /p pass=Password:
echo Username=”%user%” Password=”%pass%” >> Log.txt
start >>Tıklayın<<
exit

keylogger

Kodları kopyaladıktan sonra metin belgesini .bat olarak kaydediyoruz. Örneğin : Test.bat olarak kaydedebiliriz.

Kaydettiğimiz dosyaya çift tıklayıp çalıştırıyoruz. Yazılım açılan ekranda kullanıcı adı ve şifre girmemizi istiyor. Gerekli bilgileri giriyoruz. Buralarda test amaçlı dilediğiniz birşeyler yazabiliriniz.

Bilgileri girdikten sonra , girilen bilgilerin C:Logs dosyası içinde , bir kopyasının oluşturulduğunu görebilirsiniz.

Metin belgesini kullanarak basit bir Keylogger hazırladık. Sizlerde dilerseniz kendi yazılımlarınızı bu yöntemle geliştirebilirsiniz. Gelişmiş bir yazılım hazırlamak için farklı varyasyonlar hakkında bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Burada paylaşılan yazılım sadece bilgisayardaki bilgileri, tekrar bilgisayara kaydetmektedir. Gelişmiş bir yazılımın paylaşılması diğer kullanıcılar için risk olabilir, kötü niyetli kullanıcılar bu yöntemleri kullanarak diğer kullanıcılar’a zarar vermek ve bilgilerini çalmak isteyebilir. Bu sebeple temel olarak yazılımın nasıl çalıştığını ve basit bir kodlama ile keylogger’ın nasıl hazırlandığını anlatmaya çalıştık.

İşlem hakkında sizlerde fikirlerinizi ve sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz. Yukardaki kodlar bilgisayar’a herhangi bir zarar vermemektedir. En fazla bilgisayarınızda arkadaşlarınıza şaka yapmak için kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Bir yorum

  1. Bilgi için teşekkürler ben bunu facebookta kullanmak veya test etmek istiyorum kendimi savunma amaçlı bana yapılanı karşısındakıne yapmak konusunda
    Facebook her hangi birisine nasıl yolllaya bilirim bu keyloggeri yardımcı olabilir misiniz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*