Anasayfa / Mobil / iPhone telefonlar için gizli kodlar

iPhone telefonlar için gizli kodlar

iPhone’unuzun gizli ayarlarına erişmek için arama alanına yazabileceğiniz gizli kodları vardır. Bu kodlar çeşitli ayarları bulmak ve değiştirmek için telefonu “sorgular”. Örneğin, hücresel sinyal gücünüzün daha hassas bir görünümde görebilir ve giden telefon çağrılarını engellemek için arama engellemeyi ayarlayabilirsiniz. Birçok gizli kodu, iPhone’unuzun normal Ayarlar ekranından yapabileceğiniz şeyleri yapar. Tüm sorgulama kodları, Telefon uygulamasını açarak, tuş takımına bir kod yazarak ve arama düğmesine dokunarak kullanılır. İşte iPhone gizli kodlar ve onlarla yapabilecekleriniz..

Reklamlar

Test kodu

* 3001 # 12345 # *

Reklamlar

Saha Test Moduna erişmek için, Telefon uygulamasını açın, aşağıdaki kodu tuş takımına yazın ve “Ara” ya dokunun.Testi Modu, sinyal gücünüz için her zamanki beş noktadan ziyade kesin bir sayısal değer dahil olmak üzere, hücresel sinyal gücünüz hakkında daha ayrıntılı bilgi verir. Evinizin veya ofisinizin etrafında yürüyebilir ve örneğin sinyalinizin en güçlü ve en zayıf olduğu yeri görebilirsiniz.

 

Çağrı engelleme

* 33* 0#

Araba kısıtlamayı etkinleştirmek ve giden aramaları önlemek için, kodu arama alanına yazın ve “Ara” ya dokunun. “PIN” i, SIM kartınızın sayısal PIN kodu ile değiştirin. Bir SIM kart PIN’iniz yoksa, PIN’in yerine istediğiniz numarayı yazabilirsiniz. Seçtiğiniz sayı önemli değil.

Numara gizleme

*#31#

Giden Çağrılar gizlemek için arayan kimliğini devre dışı bırakıp kullanmadığınızı ve çağrıları anonim olarak yaptığınızı görmek için yazın. Ayrıca yazarak #31#1234567890, 1234567890′ı aramak istediğiniz telefon numarasıyla değiştirerek tek bir gizli çağrı da yapabilirsiniz . Ya da tüm giden çağrılar için arayan kimliğinizi Ayarlar> Telefon> Arayan Numaramı Göster seçeneğini kapatarak yapabilirsiniz.

Çağrı bekletme

*#43#

Çağrı bekletme etkin olup olmadığını görmek için yazın *43# , arama bekletmeyi etkinleştirmek için #43#yazabilirsiniz. Ayrıca, çağrı bekletme durumunu görüntüleyebilir ve Ayarlar> Telefon> Çağrı Bekletme durumundan etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Çağrıları yönlendirme

*#21#

Çağrı yönlendirmenin etkin olup olmadığını veya ##002# arama yönlendirmeyi devre dışı bırakmak için bu kodu kullanabilirsiniz. Ayrıca çağrı yönlendirme durumunu Ayarlar> Telefon> Çağrı Yönlendirme‘den etkinleştirebilirsiniz.

Numara görünümünü açma ve kapatma

*#30#

Bir çağrı telefonunuza geldiğinde iPhone’unuzun arayanın telefon numarasını gösterip göstermeyeceğini görmek için yazın. Bunun, birisi sizi aradığında iPhone’unuzda bir telefon numarası görünüp görünmeyeceğini de belirtebilirsiniz.

Telefonunuzda kullanabileceğiniz başka gizli kodlarda vardır. Bu kodlar servis sağlayıcınıza göre değişiklik göstermektedir. Örneğin, sınırlı sayıda dakikanız varsa kaç dakika kaldığınızı görmek için arayabileceğiniz bir numara vardır. Bu gibi kodları Vodafone, Türkcell, Türk telekom gibi sağlayıcıların sitesinde görebilirsiniz.

Reklamlar

Bir yorum

  1. Gerçekten çok faydalı kodlar sagolun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*