Anasayfa / Mobil / iPhone Batarya Sorunu Bitiyor

iPhone Batarya Sorunu Bitiyor

batarya-kullanimi

Apple’dan şarj sorunu yaşayan iPhone kullanıcılarına müjde gibi patent!

Akıllı telefonlar ne kadar kullanışlı cihazlar olsalar da konupil ömrü olduğunda bize “çektirdikleri” acı bir gerçek. Şarj konusunda en fazla mağdur olanlar ise iPhonekullanıcıları elbette. Ancak Apple aldığı yeni patentle onların bu çilesini sona erdirecek gibi görünüyor.

Reklamlar

Apple yıllardan beri pil ömrüyle ilgili sorunları en aza indirgemek için yazılım güncellemeleriyayınlıyor, ancak pek başarılı olamadığı bir gerçek. Sonunda yetkililer bunu anlamış olacaklar ki bu konuyu daha profesyonel bir biçimde ele almaya karar vermişler ve patent yoluna gitmişler. Böylece halihazırda patent şampiyonu durumunda olan Apple, patentleri arasında bir yenisini depil tasarruf yöntemi ile katmış bulunuyor. Ancak bu yöntem gerçekten işe yarayacak gibi görünüyor.

Apple, aldığı yeni pil tasarruf patentiyle birlikte iPhone kullanıcılarının şarj sıkıntısını en aza indirgeyecek bir yöntem peşinde. Zira bu patentle birlikte iPhone’lar şarj yönetimini artık“öğrenecekler”. Kullanıcı alışkanlıkları üzerine kurulu bir yöntem üzerinde çalışılacağına ve bununla birlikte pil sorununun ortadan kaldırılacağına işaret edilen patentle, iPhone’lar kullanıcılarını takip ederek hangi saatlerde daha çok yolculuk ettiklerini veya uyumaya gittiklerini öğrenecek. Örneğin iPhone sahibi daha çok akşam 19:00 ila 21:00 saatleri arasındauçak seyahatlerinde bulunuyorsa veya gece 11:00 gibi yatağa gidiyorsa, iPhone bunu öğrenerek otomatik olarak pil tasarruf moduna geçecek.

Reklamlar
Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*