Anasayfa / Mobil / LG Telefonlarda Donma Sorunu Nasıl Çözülür

LG Telefonlarda Donma Sorunu Nasıl Çözülür

Lg G2, G3 , G4 ve G5 telefonlarda donma ve yavaşlık sorunları çözümlerini sunmaya çalışacağız. Özellikle G3 ve G4 model telefonlarda son güncelleme sonrası çok sık donma sorunu ile karşılaşmaktayız. Android marshmallow güncellemesi yapılan telefonlarda genel olarak , yavaşlık sorunları ile karşılaşılıyor. Son yapılan iyileştirme güncellemesinden sonra gözle görülür düzelmeler olmasına rağmen yinede çok sık bu hatalar olabilir.

Reklamlar

Yavaşlık sorunlarında başlıca kontrol edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Hafıza kullanımını kontrol ediniz. Çok yüksek seviyede hafıza kullanma, donma ve yavaşlık gibi sorunlara neden olabilir. Gereksiz uygulama ve verileri temizleyerek telefonunuzu temizleyebilirsiniz.
  • Kaynağını bilmediğiniz uygulamalar , arka planda çalışarak cihazınızın yavaşlamasına neden olabilir. Bu uygulamaları telefonunuzdan kaldırarak tekrar deneyebilirsiniz.
  • Uzun süre kullanımdan sonra sisteminizde bulunan kalıntılar cihazınızın yavaşlamasına neden olabilir. bu durumlarda cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekecektir.

Fabrika ayarlarına nasıl dönülür ?

Reklamlar

1.Ayarlar’dan Yedekle ve Sıfırla (Backup & reset ) menüsüne giriyoruz.

lg g4 reset 1

2. Fabrika verilerine sıfırla ( Facroty data reset) işaretliyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar
lg g4 reset 2

3. Açılan ekranda güvenliğiniz için ekran deseninizi seçiniz.

lg g4 reset 3

4. Tüm verilerin silineceğine dair bir uyarı ile karşılaşıyoruz. Bu ekranda Tümünü sil ( Delete all) seçeneğini işaretleyerek işlemleri tamamlayabilirsiniz.

lg g4 reset 4

İşlemler sırasında telefonunuz kapanıp açılacaktır. Cihazınızı fabrika ayarlarına döndürdükten sonra , daha önce yükemiş olduğunuz uygulamaları yüklemeden cihazınızın hızını kontrol edebilirsiniz. Eğer telefonunuz hızlı bir şekilde çalışıyorsa çok fazla uygulama yüklememenizi öneririz. Fabrika ayarlarına dönmeden önce yedeklerinizi almanız gerekmektedir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. fabrika ayarlarında telefonu sırfırla dediğimizde şifre istiyor

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*