Anasayfa / Teknoloji / iPhone 6’da Neler Olacak

iPhone 6’da Neler Olacak

iphone 6

Reklamlar

Eylül ayında tanıtılması beklenen 8.nesil iPhone 6 şimdiden adından sıkça bahsettiriyor. Kısa sürede iPhone’un en çok satan modelleri arasına gireceği tahmin edilen iPhone 6’da kullanıcılar için birçok yenilikler sunulmuş durumda. Eylül ayında tanıtılması beklenen telefonda, kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan biri olan iPhone 6’da neler olacak ? sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Ekran Boyutu ve özellikleri

Apple sonunda ekran boyutları konusunda inadını kırarak iPhone 6 ‘yı 4.7 ve 5.5 inç olmak üzere iki farklı ekran seçeneği ile sunmmaya hazırlanıyor. Ekran boyutları konusunda henüz kesin bir bilgi gelmese de bu yıl sonuna kadar büyük ekranlı iPhone telefonları göreceğimizi tahmin ediyoruz.  iPhone 6’nın Gorilla Glass’a oranla çok daha güçlü olan safir ekran ile geleceği iddiası bir süredir gündemden düşmüyor. Apple’ın safir ekran kullanmasının iPhone 6’nın fiyat etiketine olumsuz bir şekilde yansıyacağını düşünen kişi sayısı hiçte az değil.

Reklamlar

Daha kullanışlı Touch ID

ios 8 ile birlikte geliştiricilere açılan Toucj ID’nin donanımsal ve yazılımsal olarak yenileceği düşünülüyor. iPhone 5s kullanıcılarını memnun etmeyen özelliğin , daha kullanışlı ve güvenli bir halde sunulması bekleniyor.

Daha gelişmiş işlemci

Apple , cift çekirdeki işlemciler ile devam etmesi bekleniyor.İşletim sisteminin stabilitesi iPhone’un çoklu çekirdeğe olan ihtiyacını minimuma indiriyor. Apple bu konuda kullanıcılarını şaşırtarak 4 çekirdekli işlemcilere geçiş yapabilir. Bunun için eylül ayını beklemek zorundayız.

Ram Özellikleri

Bakalım Apple , tıpkı işlemcilerde olduğu gibi 1 gm ram kullanımına devam edecek mi ? ios 7 ile oldukça artan ve ciddi performans kaybına neden olan bu durumun , yeni telefonlarda çözülmesi bekleniyor. Özellikle ios 8 ile ram yükünün daha da artacağını düşünürsek, Apple’dan bu konuda bir yenilik beklenmektedir.

 

Rakipleri iki katı özelliklere sahip telefonlar üretirken Apple’ın bu konuda bir adım atıp atmayacağı gerçekten merak konusu. Daha düşük özelliklerde daha hızlı cihazlar üretmeye devam edecekler mi ? yoksa Eylül ayında bizleri şaşırtacak özellikle cihazlar görebilecek miyiz ? Şuan net birşey söylemek mümkün değil tabiki. Bekleyip göreceğiz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*