Anasayfa / Mobil / iPhone 6 ve Galaxy S5

iPhone 6 ve Galaxy S5

Aralarında büyük bir çekişme olan sürekli hangisi daha iyi diye tartışılan iphone ve galaxy modellerinin yeni çıkaracakları modeller ile ilgili bilgiler sızmaya başladı. iPhone 6 modeli ve Galaxy S5 modellerinin özelliklerini ve aralarındaki karşılaşmayı haberimizde inceleyebilirsiniz. Yeni çıkacak bu iki üründe rekabet  herzaman olduğu gibi ön planda olacak gibi görünüyor.

Reklamlar

iphone6

Şimdilik bu sorulara net bir yanıt verebilmek pek mümkün değil fakat konsept çalışmaları ve söylenti olarak dolaşan bazı teknik bilgiler mevcut. İlk olarak iPhone 5S ile kullanıcıları 64-bit mimarisine taşıyan Apple’ı ele alalım. Yapılan güncelleme ve geliştirmelerle tasarım ve ekran büyüklüğü anlamında pek de bir değişiklik yapılmamıştı. Fakat yeni telefon ile daha büyük bir ekran görmemiz olası. 4.8″ boyutundan söz edilmekte. Yani şimdiye kadar yapılan en büyük iPhone olacak.

Reklamlar

galaxys5
Samsung cephesinde ise Galaxy S5′in konsept çalışmalarına ilişkin görüntüler sızmış durumda. Bükülebilir ekrana sahip olduğu fotoğraflardan gözüküyor. Galaxy Round‘un duyurulmasından sonra S5′e bu yapının eklenmemesi garip olur. Şıklık kattığı gibi kullanımı da rahatlatacak gibi duruyor.

Galaxy S4 Active’in dayanıklılığı da bilinmekte. Samsung bu yapıyı yeni amiral gemisine eklemeyi de düşünüyor. Su ve toza karşı daha güçlü bir cihaz her kullanıcının hayalinde yatmakta. Fakat bu olayın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği bilinmiyor. Bizim oyumuz gerçekleşmesi yönünde. Malum, giderek büyüyen fakat bir o kadar hassaslaşan cihazlarımızın güvenliği konusunda endişeliyiz.

galaxys5

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*