Anasayfa / Mobil / iOs Android’i Yakaladı

iOs Android’i Yakaladı

comscore-mobile-os-aug-2013-500x3281381130284

Apple’ın 7. sürümünü kullanıma sunduğu mobil işletim sistemi iOS’in pazar payı artıyor. Son üç aylık verilere göre iOS, ABD’de Android ile arasındaki farkı kapatıyor.

Mobil pazara yönelik son araştırma sonuçları ComScore tarafından yayınlandı. Mayıs ayı sonundan Ağustos ayı sonuna kadar geçen üç aylıkperiyodu kapsayan araştırma ABD’de dengelerin iOS lehine değişmekte olduğunu ortaya koydu.

Reklamlar

Pazarın yarısından fazlasına sahip olan Android liderliğini korumasınarağmen pazar payında yüzde 1’e yakın bir gerileme yaşamış durumda. Buna karşın iOS’un pazar payı 1.5 puan yükselerek yüzde 40 sınırını aşmış durumda.

 

Reklamlar

Analistler iki işletim sistemi arasındaki yaklaşık 10 puanlık farkın yeniiPhone 5S ve 5C modellerinin yarattığı ivme ve iOS 7 güncellemesi ile kapanacağını, hatta iOS’in ABD pazarında liderlik koltuğuna oturabileceğini ön görüyorlar.

Zirve yarışındaki ikiliden arta kalan yaklaşık yüzde 8’lik pazarda ise var olma mücadelesi sürüyor. Blackberry kan kaybetmeye devam ederken, Microsoft küçük adımlarla üçüncülük koltuğuna doğru ilerliyor.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*