Anasayfa / Mobil / iOs 7’de Şarj Süresini Uzatın !

iOs 7’de Şarj Süresini Uzatın !

ios7

iOS 7 şarj süresi nasıl uzatılır sorusunun yanıtları için isterseniz hiç zaman kaybetmeden iOS 7 şarj süresini uzatmak hakkında gerekli detayların aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

iOS 7 şarj sorunu yaşamamak için her şeyin öncesinde, bildiğiniz klasik şeylerden vazgeçmelisiniz: Örnek vermek gerekirse, şebeke servislerini, ve hücre yayınlarını kapatmalı, Bluetooth; ve Wi-Fi’yi devre dışı bırakmalı, parlaklığı en aza indirmelisiniz. iOS 7 şarj süresi nasıl uzatılır diyorsanız, arka planda çalışan uygulamaların otomatik olarak yenilenmesini de devre dışı bırakmanız gerekiyor. Aksi halde, iOS 7 şarj süresini uzatmaya çalıştığınız her an, arka planda çalışan, ve o anda ilgilenmediğiniz uygulamalar kendini yenileyecek, ve iOS 7 şarj süresi kısalmaya devam edecektir.
iOS 7 şarj süresi nasıl uzatılır diyenler, iOS 7 şarj süresini uzatmak için duvar kağıdının daha az hareketli olmasını da sağlayabilirler. Bunun için Hareketi Azalt özelliğini devre dışı bırakmanız gerekmektedir. Hareketi Azalt özelliği olan Parallax ile, duvar kağıdının üç boyutlu görünmesini engellemiş olur, ve iOS 7 şarj süresini uzatırsınız.
iOS 7 şarj süresi nasıl uzatılır sorusunun yanıtları arasında yer alan bir diğer detay ise Siri’nin, yani Sesli Asistan’ın kapatılması olacaktır. Siri Türkiye’de henüz tam anlamı ile destek vermediğinden, ve zaten dili Türkçe olmadığından dolayı, iOS 7 şarj süresini uzatmak adına gönül rahatlığı ile gerçekleştirebilirsiniz.
AirDrop özelliğinin devre dışı bırakılması sureti ile de iOS 7 şarj süresi uzatılabilir. AirDrop, şu anda çok fazla cihazda kullanılan bir özellik olmamakla birlikte, kablosuz veri alışverişini sağlamaktadır. Kullanmıyorsanız açık bırakmanıza gerek bulunmamaktadır.
iOS 7 şarj süresini uzatmak adına yapmamanız gereken hatalardan bir diğerinin de, otomatik güncellemeleri açık bırakmak olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Otomatik güncellemeleri açık bırakmanız halinde, iOS 7 şarj süresi kısalacağı gibi iOS 7 veri kullanımının da artacağını unutmamalısınız.
Ayda bir sefer cihazın şarjını %20′nin altına düşürmeyi, sonrasında ise %100′e kadar hiç fişten çekmemeyi, ardından da yarım saat daha cihazı şarjda bırakmayı unutmamanız gerekmektedir.

Reklamlar
Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*