Anasayfa / İnternet / İnstagram Hesabı Nasıl Şikayet Edilir

İnstagram Hesabı Nasıl Şikayet Edilir

instagram sikayet

Reklamlar

İnstagram hesabı nasıl şikayet edilir ? Konusunda bilgi vermeye çalışacağız.  İnstagram topluluk kurallarını ihlal eden durumlarda hesabı şikayet ederek kapattırabilirsiniz. İnstagram sahte hesapları, uygunsuz içerikler, spam hesaplar, açık resimlerin paylaşıldığı profiller, ırkçı resimler gibi birçok yasadışı işlemin yapılması hesabın kapatılması ile sonuçlanmaktadır. Bu durumla karşı karşıya kaldığınız zaman yapmanız gereken aşağıdaki formları kullanarak instagram yetkililerine durumu bildirmektir.

İnstagramın topluluk kuralları oldukça nettir. Kullanıcılarından istedikleri; Kısaca Kendi fotoğraflarınızı ve videolarınızı paylaşın. Giyinik olun. Saygılı olun. Spam yapmayın. EĞLENİN!

Reklamlar

Şikayet edilen hesaplar hakkında 24 saat içinde geri dönüş yapılmaktadır. Yukardaki kurallara uymadığı görülen hesaplar bu süre içinde kapatılmaktadır.

Sahte Hesap Nasıl şikayet edilir ?

Sahte hesaplar instagramda en çok karşılaşılan durumlardan biridir. Birisi sizi veya tanıdığınız birini taklit eden bir Instagram hesabı oluşturduysa, lütfen şikayette bulunmak için bu formu kullanın.

Şikayet formu için tıklayın

Birisi işletmem veya kuruluşum için hesap açmış Birisi beni veya bir arkadaşımı taklit eden bir hesap açmış. Seçeneklerinden size uygun olanı seçin.

Evet taklit edilen kişi benim” seçeneğini seçtikten sonra form ekranını göreceksiniz. Şikayet emek istediğiniz hesapla alakalı bilgileri ve varsa kendi hesabınızı ilgili alanlara yazdıktan sonra kimliğinizi forma eklemeniz durumunda daha net bir sonuç alabilirsiniz. Resim eklerken aşağıdaki durumlara dikkat edin.

“Lütfen taklit edilen kişinin kabul edilen bir kimliğinin (ör. sizin veya temsil etmeye yetkili olduğunuz kişinin kimliği) net bir resmini ekleyin. Kimliğinizin doğrulanması için gerekli olmayan tüm kişisel bilgilerin (ör. adres, ehliyet numarası) üzerini kapatın. Mümkünse, lütfen bu dosyayı JPEG görüntü formatında kaydedin. Mobil cihazınızdan kimliğinizin fotoğrafını yüklemede sorun yaşıyorsanız, lütfen bu formu bilgisayardan göndermeyi deneyin”

instagram sahte hesap

Yaşı tutmayan kullanıcıyı şikayet etme

Özellikle aileler tarafından bu tarz sorular çok gelmekte. Instagram’ı kullanan birinin 13 yaşından küçük olduğunu veya 13 yaşından küçük çocuğunuzu taklit ettiğini düşünüyorsanız, lütfen kendisinin hesabını bildirmek için bu formu kullanın.

Şikayet edeceğiniz kişinin bilgileri ve doğum tarihini bildirdikten sonra, yakınlık durumunu belirterek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Form için tıklayın

Diğer sorunlar için instagram yardım merkezini ziyaret edebilirsiniz. Yardım merkezinden Gizlilik ve Emniyet Merkezine giriş yaparak yukardaki durumlar haricindeki şikayetler için ilgili menülere ulaşabilirsiniz. İnstagram güvenlik sorunları hakkında sorularınız için webmaster@ozengen.com adresine mail atabilirsiniz. Yardımcı olabilmemiz için bilgileri detaylı olarak yazmanız gerekmektedir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

17 yorum

  1. Benim hesapim bugün kapattılar ben kimse bir terbiyeslik yapmadım neden anlatıyorsunuz anlamış değilim iyi o zaman biz 10 kardeş 5 kardeşim keyfi şikayet etsin hemen kspatacskmisiniz önce bu araştırın suç var yok ayıptır b_y_d_n hesapim ismi bu

  2. sumeye.acar bu hesap benım adıma acılmıs sıkayet edebılır mısınız..

  3. bulut.88.96 şu hesabı şikayet edip kapattırabilirmisiniz

  4. dlan_skn bu hesap benim adima açılmış ve fotoğraflarım kullanılıyor kapatılmasını istiyorum Şikayet edebilirmisiniz

  5. maskelii_balo arkadaşlar bu hesabı herkes şikayet edebilirmi

  6. Ya instagram dan bi kişi tehdit içerikli mesajlar atıyor engelliyorum ama tekrar tekrar hesap açıyor sahte olarak kim olduğunu öğrenebilir miyim veya savcılığa suç duyurusunda bulunsam dava açılır mı? Ve bu kişi annemin falan adını biliyor sevgilimi dahi biliyor ve ben kimseye anlatmadım annemden başka bu kişiyi bulabilir miyim bi yöntemi falan varmı?

  7. ömer yıldırım

    merabalar bır sorun yasıyorum yardım edebılırmsınız hesabım kullanıcı adımla sifrem uyusmuyor mail adresimle yeni instragram acmaya yoneltıyor baska bır hesaptan kullanmıs oldugum hesabıma baktıgımda hesap gorulmemektedir bu sorunu cozebılırım

  8. bilgisayar dan bağlanın ca istegram dan mesaj atılmalı yoksa zaten bilgisayar dan girmenin anlamı kalmaz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*