Anasayfa / İnternet / istart Web Search Nasıl Kaldırılır

istart Web Search Nasıl Kaldırılır

istart web searches virüs

Reklamlar

istart Web Search Ana sayfadan Nasıl kaldırılır sorusunu yanıtlamaya çalışacağız. Son günlerde birçok kullanıcı tarafından şikayet edilen bir hijacker olan istart Web Search için anlatacağımız yöntemi Windows xp , Windows 7 ve windows 8 sistemlerinizde kullanabilirsiniz.

Son zamanlarda , bilsayar kullanıcılarının internet Explorer , Mozilla firefox ve Google Chrome Browser başlangıç , ana sayfası virüs aracılığıyla istart Web Search olarak değişmektedir. istart Web Search  zararlısıyla ilgili bütün sorularınızın cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Reklamlar

Bu tarz zararlılar herhangi bir izin istemeden , bilginiz olmadan bilgisayarınıza bulaşıyor. Kullanmış olduğunuz tarayıcıların açılış sayfasında ekranınıza geliyor. Birçok websayfasıyla alakasız reklamlar göstererek kullanımınızı daha da zorlaştırıyor. Bu yazılımları reklam sunmak ve para kazanma amaçlı geliştirilen hijacker olarak sınıflandırabiliriz. Bu hijacker’ler kullanmış olduğunuz tarayıcıları gereksiz olarak işgal etmektedir. Yazılımı kaldırmak istediğiniz zaman , birçok yerden kaldırsanız bile tekrar ekranınıza gelebilir. Bütün temizleme işlemlerini yapmanıza rağmen tarayıcınızı açtığınız zaman tekrar ana sayfanıza ve varsayılan arama motorunuza yerleşebilir.

Zararlıdan kurtulmak için aşağıdaki adımları uygulayınız. Bazı kullanıcılar tarayıcıdan kısayolları temizleyerek virüsten kurtulduğunu ve işlemin yeterli olduğunu düşünmektedir. Kısmen doğru fakat aşağıdaki programlar sadece tarayıcınızı değil , birçok reg dosyalarınızla birlikte yazılımın bulaştığı bütün dosyaları temizler. Bu sebepten dolayı bu programları kurarak tarama yapmanız gerekmektedir.

istart Web Search temizleme kılavuzu

Internet ExplorerFirefox ve Google Chrome tarayıcınızdan zararlıyı temizlemeniz için pratik ve kapsamlı bir anlatım sunacağız.

1. ADIM : AdwCleaner ile bilgisayarınızdan istart Web Search tarayıcı korsanı kaldır

2. ADIM : Junkware Temizleme ile internetten istart Web Search kaldır kaynakları, Firefox ve Google Chrome Aracı

3. ADIM : istart Web Search virüs tarafından bulaştırılmış çeşitli Windows kısayollarını temizleme.

1.AdwCleaner Temizleme

AdwCleaner programını indirip bilgisayarımıza kuruyoruz . AdwCleaner başlamadan önce, tüm açık programları ve internet tarayıcıları kapatın , sonra AdwCleaner simgesine çift tıklayın . Windows, AdwCleaner çalıştırmak isteyip istemediğinizi  soracaktır. Programın çalışmasına izin verin lütfen..İNDİR

adwcleaner01

Taramayı yaptıktan sonra virüsleri silebilirsiniz. Program virüsler hakkında size bilgiler verecektir.

adwcleaner02

Tarama bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir.

2.Junkware Temizleme

Programı indirmek için TIKLAYIN

Junkware temizleme aracını indirdikten sonra cift tıklayarak programın çalışmasına izin verin.

Programı çalıştırın;

Junkware

Programı çalıstırdıktan sonra herhangi bir tuşa basarak taramanın tamamlanmasını bekleyin.junkware-removal

 3. Chrome , explorer , mozilla kısayol temizliği

tarayıcılar-hijack

Bütün tarayıcılarınızda aşağıdaki işlemi yapın. Örnek olarak mozilla firefox işlemini anlatıyoruz.

Kullandığınız tarayıcıya sağ tıklayıp / Özellikler‘e giriş yapın.

Hedef dizininde tarayıcı.exe ‘den sonra gelen bütün linkleri temizleyin. Bütün hijacker yazılımlar tarayıcınızın ana sayfasına aynı çalışma sistemi ile bulaşır. Bu işlem kesinlikle çok önemlidir. Yukardaki yaptığımız işlemin başarılı olması için önem taşır.

key-find-com

Tarayıcıların hedef dizini aşağıdaki gibi olmalıdır;

 • Internet Explorer  : “C: \ Program Files \ Internet Explorer \ iexplore.exe” Windows 32-bit veya “C: \ Program Files \ Internet Explorer (x86) \ iexplore.exe” için Windows 64-bit için.
 • Mozilla Firefox  : “C: \ Program Files \ Mozilla Firefox \ firefox.exe” Windows 32-bit veya “C: \ Program Files (x86) \ Mozilla Firefox \ firefox.exe” için Windows 64-bit için.
 • Google Chrome  : “C: \ Program Files \ Google \ Chrome \ Application \ chrome.exe”

Son olarak Tarayıcı ayarlarınızı sıfırlayabilirsiniz. Tarayıcınızı sıfırlama işlemi için sitemizde arama yaparak resimli anlatımımızı bulabilirsiniz.

Virüsü kaldırma konusunda hala sorun yaşıyorsanız yorum atabilirsiniz. Sayfamızın üst bölümünde bulunan Ozengen uzaktan yardım ekibinden destek alabilirsiniz.

Hala virüs bilgisayarınızdaysa Sistem geri yüklemeyi deneyiniz. tarayıcınızı kaldırıp yeniden yükleme işleminide deneyebilirsiniz.  istart Web Search reklamlarından kurtulamadıysanız yorum yazarsanız alternatif çözümler üretmeye çalışabiliriz.

istart Web Search veya benzeri hijacker virüslerin nasıl temizlendiğini merak ediyorsanız sayfamızda arama yaparak birok zararlıyı temizleme yollarını bulabilirsiniz. Bu virüsler haricinde virüs veya hijacker uyarısı alıyorsanız virüsün ismini bizimle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınızla veya mail atarak bu tarz sorunları iletebilirsiniz. En güncel virüsleri nasıl temizleyeceğinizi sayfamızda bulabilirsiniz. istart Web Search temizleme işlemini hakkında sorularınızı iletebilirsiniz.

istart Web Search temizleme 2014

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

18 yorum

 1. allah razı olsun krizlere girmiştim 2 dakika sürmedi tertemiz oldu. teşekkürler

 2. ALLAH RAZI OLSUN 1.Cİ ADIMDA HEMEN TEMİZLENDİ..işyerinmizdeki bilgi işlemci bile yapamdı..basit bir şekilde sayenizde temizledim çok çokkk sağolun

 3. exe dosyalarını bulamıyorum

 4. Serkan Bey İyi Çalışmalar Dilerim Gerçekten Mükemmelsiniz yani.. Virüs temizlemede ustasınız.. teşekkürler

 5. Buradaki işlemlerin hepsini yaptım ve sonunda temizlendi gerçekten çok teşekkür ederim çünkü kafayı yiyecektim yani taramaların hepsini yaptım olmadı ya da bir kısmı oldu en son özelliklere girip de dediğiniz yeri silip tamam deyince bir de baktım google karşımda ne kadar mutlu oldum bilemezsiniz çok teşekürler emeğinize sağlık iyi çalışmalar dilerim

 6. Emin Bendeş KysrSpr

  Serkan Tuğba Çataltaş abi yaptım gene olmadı denetim masasında saçma programlar vardı sildim düzeldi.Yinede çok teşekkürler
  🙂

 7. Serkan Tuğba Çataltaş

  AdwCleaner ile tekrar tarama yapınız.

 8. Emin Bendeş KysrSpr

  Serkan abi halen açılan yan penceler var youtubeye girdiğimde kendiliğinden ekrana gelen reklamlar var bunun içinde bir çözümün varmı Teşekkr ederim.

 9. çok çok teşekkür ederim emeğinize sağlık sayenizde kurtuldum bir sorundan 🙂

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*