Anasayfa / Sosyal Medya / instagram email adresi nasıl değiştirilir

instagram email adresi nasıl değiştirilir

instagram hesap güvenliğiniz için hesabınızda kayıtlı mail adresinizin doğruluğu oldukça önemlidir. Bugünkü yazımızda instagram email adresi nasıl değiştirilir ? konusunu resimli olarak anlatacağız.

Reklamlar

Hesabınız için bu bilgiler neden önemlidir ? Hesabınızda ilerleyen zamanlarda çıkabilecek (hesap çalınma, şifre çalınma vb.) sorunlarda hesabınıza tekrar ulaşabilmeniz için gizli bilgilerinizin güncel olması önemlidir. Hesabınızın size ait olduğunu ispat edebilmek için bu bilgilere erişebiliyor olmanız gerekmektedir. Email ve telefon numarası gibi bilgiler sayesinde hesabınızın güvenliğini üst seviyede sağlayabilirsiniz.

Mail adresinizi değiştirmek için aşağıdaki 3 adımı uygulamanız yeterlidir.

Reklamlar

instagram mail adresi değiştirme

İnstagram uygulamasına açarak hesabınıza giriş yapın.

Mail adresini değiştirmek istediğiniz hesabın profil ayarlarına giriş yapın. İlgili menüde “Profili düzenle” seçeneğine tıklayın.

instagram profili duzenle

Açılan ekranı alta kaydırarak gizli bilgilerinizin bulunduğu alanı görebilirsiniz.

E-posta adresi seçeneğine dokunun.

instagram eposta adresi

Epostayı değiştir ekranında hesabınıza tanımlı olan mail adresini göreceksiniz. Bu alana yeni mail adresinizi yazarak sağ üstte bulunan onaylama simgesine dokunarak işlemi onaylayın.

Yazdığınız e-posta adresine gelen yönergeleri onayladıktan sonra mail adresiniz değişecektir.

instagram eposta degistir

E-posta adresinize ulaşamıyorsanız telefonunuza gelen kodu onaylayarak da işlemi yapabilirsiniz. Mail adresine giriş yapamadığınız hesapları kurtarmak oldukça zorlu bir iştir. Önceki makalelerimizde instagram şifrem çalındı hesabımı nasıl geri alabilirim sorularına cevap vermiştik. Sitemizde arama yaparak ilgili yazıyı inceleyebilirsiniz.

Hesabınızın güvenliği için instagram’a kayıtlı olduğunuz mail adresini kimse ile paylaşmayınız. Mail adresinizin güvenlik seçeneklerini de kullanarak bu adresinizin güvenliğini de üst seviyeye çıkarmanız halinde son derece güvenli bir hesaba sahip olacaksınız.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*