Anasayfa / İnternet / History open uzantısı nasıl kaldırılır

History open uzantısı nasıl kaldırılır

History open kaldırma

Reklamlar

Google Chrome tarayıcılara yüklenen ve kaldırmanıza izin verilmeyen bu iki uzantıyı nasıl kaldıracağınızı anlatacağız. History open uzantısı nasıl kaldırılır ? uzantıyı kaldırabilmek için yapacağımız işlemler oldukça basit. Resimli anlatımı takip ederek eklentileri kaldırabilirsiniz.

History open nasıl silinir ?

Chrome uzantılar’a giriş yaptığınız zaman “Bu uzantı yönetiliyor ve kaldırılamaz veya devre dışı bırakılamaz” uyarısını görürsünüz. Bu sebeple normal yollarla uzantıyı kaldırmak mümkün değil.

Reklamlar

Öncelikle Başlat – çalıştır’a %WINDIR%\System32\GroupPolicy yazarak açılan ekrandaki tüm dosyaları silin. Daha sonra AdwCleaner ve Zemana yazılımları ile bilgisayarımızı tarıyoruz.

Programı indirmek için Tıklayın.

AdwCleaner programını indirip bilgisayarımıza kuruyoruz . AdwCleaner başlamadan önce, tüm açık programları ve internet tarayıcıları kapatın , sonra AdwCleaner simgesine çift tıklayın .

Lisans koşullarını kabul etmek için I Agree butonuna basın

adwcleaner lisans

Tara butonuna basarak tarama işlemleri başlatabilirsiniz.

adwcleaner kullanım 1

Taramayı yaptıktan sonra virüsleri Temizlebutonuna tıklayarak silebilirsiniz. Program, virüsler hakkında size bilgiler verecektir

adwcleaner kullanım 2

Tarama bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir. Yeniden başlatma işleminden önce aşağıdaki adımları takip edin.

Winsnare Zemana tarama

Programı indirmek için Tıklayın.

Zemana AntiMalware yazılımı, gerçek zamanlı koruma, Bootkit ve Rootkit koruması , tarayıcı temizliği , keylogger temizliği gibi birçok hizmet sunmaktadır. Program 15 gün ücretsiz kullanım sunmakta ve Türkçe dil desteği bulunmaktadır. Yazılımı indirip bilgisayarınıza kurun.

Programı çalıştırdıktan sonra “Tara” seçeneğine tıklayarak tarama işlemini başlatın. Tarama ortalama 2-3 dk sürmektedir.

Tarama tamamlandıktan sonra listelenen virüs ve zararlıları karantinaya al veya sil seçeneklerini kullanarak silebilirsiniz. Eğer herhangi bir zararlı tespit edilemediyse, “Tebrikler ! Bilgisayarınız temiz :)” uyarısını göreceksiniz.

Tarama işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. İşlemlerden sonra history open eklentisini kaldırmış olacaksınız. Chrome tarayıcınızı sorunsuz olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Program ekle kaldır’a girerek burada bulunan , kaynağını bilmediğiniz yazılımları kaldırın. Eğer böyle bir yazılım tespit edip kaldırdıysanız tekrar bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Tüm işlemleri tamamladıktan sonra Chrome uzantılar chrome://extensions/ ekranına giriş yaparak uzantıyı kaldırabilirsiniz. Eğer sorunu gideremediyseniz, yorum atmanız halinde tekrar yardımcı olabiliriz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*