Anasayfa / Mobil / Hangi uygulama ne kadar pil harcıyor

Hangi uygulama ne kadar pil harcıyor

Android veya iPhone telefonunuzda, hangi uygulama ne kadar pil harciyor ve bu uygulamalara nasıl müdahale edebilirsiniz? Bu konuda sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Reklamlar

Arka planda çalışmaya devam eden uygulamalar bataryalarda ciddi tüketimler yapabilir. Gün boyu boşta duran telefonunuz, arka planda enerji tüketen bu uygulamalar yüzünden normalden daha kısa sürede bitiyor olabilir. Bu uygulamaların pil kullanım istatistiklerini kontrol ederek, pil tüketimlerini kapatabilirsiniz. Özellikle konum, wifi ve bluetooth gibi donanımları kullanan uygulamaları mutlaka kapatmanızı öneririz.

Günümüzün en çok kullanılan mobil işletim sistemleri, Android ve ios cihazlarda, pil kullanım istatistiklerinizi ve uygulamalar pil tüketim oranlarını kolayca görebilirsiniz. Pil kullanım ekranında kullanmadığınız ve arka planda açık olan uygulamaları kapatarak batarya kullanım sürenizi arttırabilirsiniz.

Reklamlar

Hangi uygulama ne kadar pil harcıyor ?

Andrion telefonlarda pil kullanımı için Ayarlar / Genel / Pil ve güç tasarrufu / Pil kullanımı seçeneklerini takip edin. Bu menüler telefon modelinize göre farklılık gösterebilir fakat genellikle aynı menü altındadır.

Bataryada kullanım, Tahmini kalan süre ve son 3 saatte kullanım oranınızı görebilirsiniz. Ekranı aşağı kaydırarak uygulamaların tüketimini görüntüleyin.

Lg pil kullanim

Batarya kullanımında uygulamanın yüzde kaç batarya kullandığını görebilirsiniz. Eğer çok fazla uygulamalara giriş yapmıyorsanız, telefon boşta ve sesli aramalar istatistikleri yukarıda olacaktır.

Gün içinde Facebook, instagram, whatsapp gibi uygulamaları çok sık kullanıyorsanız bu uygulamalar oldukça pil tüketmektedir.

Uygulamanın pil tüketimini kapatmak için yanında bulunan Durdur seçeneğine dokunabilirsiniz.

Lg pil kullanim 2

iPhone telefonlarda pil kullanım detayları için; Ayarlar / Pil seçeneklerini takip edebilir, ilgili  ekranda uygulamaların pil tüketimlerini görebilirsiniz.

Özellikle iPhone telefonlarda uygulamalar çok fazla batarya tüketmektedir. Bu uygulamaları kullanmıyorsanız, arka planda çalışmasını mutlaka kapatınız.

iPhone pil kullanim

Telefon batarya tasarrufu ve bataryanızın performansını arttırmak için sitemizde arama yaparak ilgili eğitim makalelerimize ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*