Anasayfa / Bilişim / Hala Google+ Hesabınız Yok mu ?

Hala Google+ Hesabınız Yok mu ?

google+

Reklamlar

Google+  Google tarafından yönetilen sosyal bir platformdur.  “Gerçek hayattaki paylaşım, web için yeniden düşünüldü.”  Sloganı ile yola çıkan Google+ Facebook ve Twitter kullanıcılarının hala keşfetmemiş olduğu bir sosyal alan.

Ülkemizde Sosyal ağ denildiği zaman akla sadece Facebook ve Twitter gelir.  Google+ ülkemizde yeterli bir kullanım alanına ulaşmamış gerçek bir sosyal platform.

Reklamlar

2014 Yılında Google+ Kullanımında patlama olacağını düşünüyorum. Google her alanda olduğu gibi Sosyal alanda da farkını gösteriyor.  Güvenlik , servisler, hizmetler gibi birçok kriter üzerinde değerlendirme yaptığımız zaman diğer sosyal ağlar Google+ ‘a rakip bile olamıyor.

Google+ hesabı nasıl açılır ve nasıl kullanılır konularında sizleri bilgilendirmeye çalışayım.

Google+ hesabı nasıl açılır

Google+ hesabı açmak için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli.

TIKLAYIN

Google plus reklam

Google+ Kullanımı ve hizmetler

Kullanımı aşağıdaki terimleri öğrenerek rahatlıkla kavrayabilirsiniz.

Circles Nedir : Circles ile çevrim içi arkadaşlarınızı bir takım “çemberler” içerisine koyabiliyor ve hangi çemberlerle ne paylaşacağınızı seçebiliyorsunuz.

Sparks Nedir: Sparks ile ilgilendiğiniz konudaki yazıların ve videoların direkt olarak size gönderilmesini sağlayabiliyorsunuz. Bu sayede her zaman seyrecek, okuyacak veya paylaşacak bir şeyiniz oluyor.

Hangouts Nedir: Google Hangouts’u şöyle tanımlıyor: “Video sohbetlerini istediğiniz zaman, istediğiniz yerden başlatın. 10 kişiye kadar HD kalitesinde sohbet edin.” Circles ile arkadaşlarınızı gruplandırıp onlarla video görüşmesi düzenleyebilirsiniz.

Mobil Nedir: “Google+’nın tüm özelliklerine her yerden erişin, birkaç eğlenceli paylaşım yoluna da sahip olun.” Instant Upload ile izin verdiğinizde cebinizde çektiğiniz her resim bir bulut sunucusuna yükleniyor ve bu sayede Circle’ınızda yayınlanıyor. Google Huddle ise birden çok görüşmeyi basit bir grup sohbetine dönüştürüyor.

Google+ paylaşımlarınızı filtreleyebilir ve bütün arkadaş çevrenizin görmesini engelleyebilirsiniz. Bir içerik girdiğinizde, bunu şu şekillerde paylaşabilirsiniz:

  • Herhangi bir çevre ya da çevreler ile (circle)
  • Ek olarak veya tek başına belirli bir kişi, kişiler ile.
  • Sizin çevrenizin çevresindekilere kadar gidebilecek şekilde. (Extended Circles)
  • Herkes (Public)

Google+ Sayfalar

Google+ sayfalar hizmeti neredeyse mükemmel bir hale getirilmiş. Google aramalarında +1 vermiş olduğunuz sayfalar, şirketler, oyun vs. gibi hizmetleri aramaların üstünde görebilir ve bu sayfalara daha kolay yönlendirilebilirsiniz. Özellikle Facebook’un sayfalar hizmeti rezalet denebilecek bir hal aldığından Google+ bu işte rakipsiz görünüyor. Google servisleri ile sayfalar hizmeti daha da kullanışlı ve bilgilendirici bir hal almış durumda özellikle Hangouts sayfalarda çok etkin kullanılan ve büyük deneyimler anlamına geliyor.

Ozengen Google plus Sayfamız: https://plus.google.com/+Ozengen/

google ozengen

Neden Google+

Diğer sosyal platformların güvenlik zaafları kişisel bilgilerimizi koruma konusundaki başarısızlıkları doğal olarak bizleri başka platformlara çekmektedir. Google bu konuda yıllardır önemli çalışmalar yapmaktadır. Facebook , twitter gibi alanlar gerek kullanıcılar gerekse bu platformlara yatırım yapan şirketler için büyük hayal kırıklığı olmuştur.

Kullanıcıların veya şirketlerin sosyal medyada bulunma amaclarını saatlerce yazsak bitmez. Bu konuda söylenecek tek bir sözüm var. Sosyal medyada aradığınız ne varsa Google+ bunu sizlere fazlasıyla sunabilir.

Herkese bol +’lı günler diliyorum.

Serkan ÇATALTAŞ

 

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*