Anasayfa / İnternet / Google Nasıl Türkçe’ye Çevirilir

Google Nasıl Türkçe’ye Çevirilir

Google arama motoru nasıl Türkçe’ye çevrilir ? Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google, birçok kullanıcının web siteleri arası geçişlerde bile kullandığı bir arama motorudur. Özellikle ülkemizde amatör kullanıcıların internet kullanımını oldukça kolaylaştırmaktadır. Google.com’a giriş yaptığınız zaman, bulunduğunuz ülkeye göre farklı dil seçenekleri ile karşılaşabilirsiniz. Ülkemizden siteye giriş yaptığımız zaman , otomatik olarak com.tr adresine yönlendirildiğimizden, Türkçe arama motoru ile karşılaşırız. Vpn veya dns kullanımlarında bu durum da bazı değişiklikler olabilir. Sistem bizi farklı bir ülkede algılayarak, farklı dilde karşımıza çıkabilir.

Reklamlar

Bu tarz durumlarda dil ayarlarına giriş yaparak, dilimizi Türkçe olarak düzenleyebiliriz. Google’a giriş yaptıktan sonra aşağıdaki linke giriş yapıyoruz.

Google Dil Ayarları seçeneğine tıklayarak ilgili sayfaya giriş yapın.

Reklamlar

Diller seçeneğinden “Türkçe” seçeneğini işaretleyin. Arama motoruna tekrar döndüğünüz zaman sitenin türkçe olarak değiştiğini görebilirsiniz.

google-turkce

Web aramaları yaparken farklı dillerde arama yapabilirsiniz. Google’ın gelişmiş aramalar seçeneğini kullanarak , aramanızı birçok filtrede sıralayabilirsiniz. Dil ayarları da bunlardan biridir.

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi yazdıktan sonra “Arama araçları” seçeneğine tıklayarak Herhangi bir dil seçeneğini “Türkçe yazılmış sayfalar” olarak değiştirebilirsiniz.

google-turkce-arama

Arama dil ayarlarınızı bu işlemleri yaparak düzenleyebilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*