Anasayfa / İnternet / Register® işareti nasıl yapılır

Register® işareti nasıl yapılır

Register işareti, halka bir ticari markanın (ürün ve / veya hizmetlerin) tescil edilmiş ve yasal olarak korunduğunu bildirmek için kullanılan bir mülkiyet uyarısıdır. Bu sembol yalnızca tescilli bir ticari marka ile birlikte kullanılabilir. Bazı ülkelerde, tescilli bir ticari marka ile r ® sembolünün kullanılması, dolandırıcılık suçlamaları dahil olmak üzere yasal sonuçlar doğurabilir.

Reklamlar

® Register işareti nasıl yazılır ?

Registered® işaretini asci kodunu kullanarak Word, Excel, Sosyal medya, internet gibi alanlarda kullanabilirsiniz.

Alt tuşuna basılı tutarak, istediğiniz sembolü rakam olarak kodlayın ve alt tuşundan elinizi çekin.

Reklamlar

Alt + 0174 r ®

Microsoft Office için iki ek seçeneğe sahibiz, en basit olanı ™, (r) veya © yazmanızdır ve otomatik düzeltme bunu halleder. Alternatif olarak, bu ve diğer sembolleri her zaman Ekle> Semboller seçeneğini kullanabilirsiniz.

“®” sembolü veya “RTM” kısaltması (Tescilli Ticari Marka için), ticari markanızın tescilli olduğunu gösterir. Ticari marka Birleşik Krallık dışında başka bir yere tescil edilmişse bu gösterge kabul edilebilir. Bununla birlikte, dünyanın herhangi bir yerinde kayıtlı olmayan bir işaret üzerinde “®” tescilli sembolünü veya “RTM” kısaltmasını kullanırsanız, yasayı (1994 Ticari Markalar Yasası’nın 95. Maddesi) ihlal edersiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*