Anasayfa / Yazılım / Google Chrome Nasıl Türkçe’ye Çevirilir

Google Chrome Nasıl Türkçe’ye Çevirilir

Chrome Türkçe’ye nasıl çevirilir ? Chrome dil ayarları nasıl yapılır ? Resimli anlatım ile işlemi nasıl yapacağınızı anlatacağız. Chrome yüklemesi yapılırken, kullandığınız işletim sistemi diline göre veya internet erişimi yaptığınız ülkeye göre otomatik ayarlanmaktadır. Bazı durumlarda (vpn kullanımı, işletim sistemi dil ayarları) Türkçe yerine farklı dillerde görünebilir. Dil ayarlarını yeniden düzenleyerek tarayıcımızı istediğimiz dilde kullanabilirsiniz. Resimli anlatım ingilizce Chrome olarak yapılmıştır. Eğer farklı bir dile sahipseniz görselleri takip ederek de işlemi yapabilirsiniz.

Reklamlar

Chrome Nasıl Türkçe Yapılır ?

Tarayıcımızı açarak, ekranında sağ köşesinde ayarlar seçeneğine girmemizi sağlayan simgeye tıklıyoruz.

Açılan ekrandan “Setting ( Ayarlar) ” seçeneğine tıklıyoruz.

Reklamlar

chrome-setting

Ayarlar ekranında dil ayarlarını görebilmek için “Show advanced settings…(gelişmiş ayarları göster” seçeneğini tıklayın.

Languages (diller)” sekmesi altında bulunan “Language and input setting (dil ve giriş ayarları) ” seçeneğine giriş yapıyoruz.

chrome-languages

Açılan ekranda Türkçe seçeneğini işaretlememiz gerekiyor. Eğer seçeneği göremiyorsanız ekranın altında bulunan “Add” menüsüne tıklayarak açılan ekranda Türkçe seçeneğini seçip işaretleyebilirsiniz.

Turkish seçeneğini işaretledikten sonra “Display Google Chrome in this language (Google Chrome için bu dili kullan)” seçeneğini tıklayın. Ayarları yaptıktan sonra işlemlerin kaydedilmesi için tarayıcınızı yeniden başlatmanız gerektiğine dair bir uyarı alacaksınız.

Tarayıcınızı kapatıp açtıktan sonra Chrome tarayıcınızın “Türkçe” olduğunu göreceksiniz.

chrome-turkish

Yukardaki adımları takip ederek tarayıcınızı dilediğiniz dile çevirebilirsiniz. Ayrıca hangi dillerde çeviri önerisi almak istiyorsanız, bu ayarları da kullanımınıza göre kişiselleştirebilirsiniz. Google Chrome hakkında tüm sorularınız için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*