Anasayfa / Google Chrome / Google Chrome’u her açılışta gizli sekmede başlatma

Google Chrome’u her açılışta gizli sekmede başlatma

Google Chrome‘u normal sekmede açarsanız geçmişinizi kaydeder. AŞağıdaki yöntemi kullanarak Chrome’u her açılışta gizli sekmede başlatarak geçmişin kaydedilmesini engelleyebilirsiniz. Chrome’u gizli sekmede açmak için nasıl ayarlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Reklamlar

Chrome’u varsayılan olarak Gizli sekme’de başlatmak için Chrome’u başlatan bir kısayola bir komut satırı eklemeniz gerekir. Bu korkutucu gelse de, aslında o kadar da zor değil. İlk olarak, Chrome’u başlatmak için kullandığınız kısayolu bulun. Bu, Başlat Menüsü veya görev çubuğunda veya Masaüstünüzde olabilir.

Chrome simgesini sağ tıklayın ve açılan pencerede “Google Chrome” a sağ tıklayın ve “Özellikler” i seçin.

Reklamlar

Hedef alanında chrome.exe” satırının sorununa -incognito ekleyerek tamam’a tıklayın. İşlem sonrası Google\Chrome\Application\chrome.exe” -incognito şeklinde olmalıdır.

Tarayıcıyı çalıştırdığınız zaman gizli sekmede başlayacaktır. Eğer tarayıcınızın her seferinde gizli sekmede açılmasını iptal etmek isterseniz aynı adımları takip ederek sonundaki komutu silebilirsiniz.

Chrome’un yalnızca yeni değiştirdiğiniz kısayoldan başlatmanız durumunda Gizli modda başlayacağını unutmayın. Oturumunuzu tamamladığınızda, tüm açık Chrome pencerelerini kapattığınızdan emin olun. Chrome’u değiştirdiğiniz kısayoldan başlatma konusunda sorun yaşıyorsanız, “Hedef” kutusunda bir yazım hatası yapmadığınızdan emin olun. Eğer işlem başarısız olursa, kısayolu kaldırın veya silin, yeni bir tane oluşturun ve tekrar değiştirmeyi deneyin.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*