Anasayfa / Google Chrome / Google Chrome arka plandan tamamen kapatma

Google Chrome arka plandan tamamen kapatma

Google Chrome tarayıcınızın, arka planda çalışmasını istemiyorsanız, telefon ve bilgisayarda arka planda çalışmasını engelleyebilirsiniz. Chrome veya diğer uygulamaları kapatmış olsanız bile, arka planda çalışmaya devam edebilir. Hazırda bekleyen uygulamalar, hem şarjınızı hemde belleğinizi gereksiz bir şekilde meşgul eder. Google Chrome tarayıcı bu konuda minimum tüketim gösteriyor olsa da tamamen durdurmanız, cihazınızın daha performanslı çalışmasını sağlayabilir.

Reklamlar

Windows, Android veya ios işletim sistemlerinde Chrome’un arka planda çalışmasını kolayca engelleyebilirsiniz. Bu işlemleri, tarayıcınızı çalıştırdıktan sonra her seferinde yeniden yapmanız gerekmektedir.

Google Chrome arka planda çalışması nasıl kapatılır ?

Android ve iPhone telefonlarda;

Reklamlar

Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama bilgileri > Chrome seçeneklerini takip edin ve “Durmaya zorla” seçeneğine dokunun. Çıkan uyarıyı dikkate almayın.

Uygulamayı durdurduktan sonra, siz tekrar açana kadar arka planda çalışmayacaktır.

Windows bilgisayarlarda;

CTRL + Alt + Delete kısayol tuşuna basarak İşlemler sekmesinde Google Chrome tarayıcıyı bulun.

Tarayıcınıza sağ tıklayıp, “Görevi sonlandır” seçeneğine tıklayarak, açık olan tüm görevleri sonlandırın. İşlemi sonlandırdıktan sonra tarayıcınız arka planda çalışmayacaktır.

Google Chrome tarayıcıyı, arka planda durdurmak bu kadar ! bu işlemden sonra tarayıcınız tamamen durdurulmuş olacaktır. Bilgisayarlar için önemli değil fakat telefonda bu işlem, cihaz performansınızı direk etkileyecektir.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*