Anasayfa / Windows 10 / Fontdrvhost.exe dosyası nedir

Fontdrvhost.exe dosyası nedir

Fontdrvhost.exe dosyası, Windows 10 işletim sisteminin bir parçasıdır ve geçerli kullanıcı hesabındaki yazı tipi sürücülerini yönetir. Fontdrvhost Font Driver Host anlamına gelir. Fontdrvhost.exe işlemi Windows 10 başladığında Yönetici olarak başlatıldığından Yönetici ayrıcalıklarıyla çalışır. Bu nedenle, Windows 10 özel yazı tipi sürücüleri için fontdrvhost.exe dosyasını kaynak olarak kullanır. Dosya, C: \ Windows \ System32 \ içinde bulunur ve yaklaşık 0,5-0,6 MB boyutundadır. Bu nedenle, fontdrvhost.exe kapatılmamalıdır, aksi takdirde Windows’un normal çalışması etkileyebilir.

Reklamlar

Orijinal fontdrvhost.exe dosyası Microsoft tarafından imzalanmış ve doğrulanmıştır. Windows işletim sisteminin her zaman çalışan binlerce dosya ve işlem kullandığını ve bu dosyaların her biri hakkında her şeyi bildiklerinin neredeyse imkansız olduğunu unutmayın.

Bu nedenle, fontdrvhost.exe kötü amaçla kullanılabilir. Dosyanın kötü amaçlı olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki kolay adımları izleyin:

Reklamlar
  • Ctrl + Üst Karakter + Esc tuşlarını aynı anda basılı tutun
  • Görev Yöneticisi açıldığında, Daha fazla ayrıntı’yı tıklayın
  • Usermode Yazı Tipi Sürücüsü Ana Bilgisayar girişini bulmak için aşağı kaydırın
  • Üzerine sağ tıklayın ve Özellikler’i seçin.
  • Genel sekmesi görmeniz gerekir
  • Kontrol edebileceğiniz başka bir şey dosya imzasıdır bunun için Ayrıntılar sekmesine gidin , Microsoft tarafından imzalanmış olması gerekir.

Dosyayla ilgili herhangi bir düzensizlik bulursanız, fontdrvhost.exe virüsünü makinenizden kaldırmak için hemen harekete geçmelisiniz. Bunun için saygın bir anti-malware yazılımı kullanmalısınız. Hasarlı dosya teşhisi için MalwareBytes, Zemana Anti Malware gibi yazılımları kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*