Anasayfa / Windows 10 / Bilgisayar uzaktan bağlantı kapatma iptal etme

Bilgisayar uzaktan bağlantı kapatma iptal etme

Bir Windows işletim sistemine sahip bilgisayara uzaktan bağlanmak için Windows, Android veya iOS cihazınızda Uzak Masaüstü’nü kullanabilirsiniz. Eğer bilgisayarınıza uzaktan bağlanmasını istemiyorsanız, uzak bağlantı seçeneğini kapatabilirsiniz.

Reklamlar

Uzaktan bağlantıyı kapatmak yerine güvenli hale getirmek için Configuration Manager uzak bağlantı profillerini kullanabilirsiniz. Bu profiller, hiyerarşinizdeki kullanıcılara Uzak Masaüstü Bağlantısı ayarları dağıtmanızı sağlar. Kullanıcılar, bir VPN bağlantısı üzerinden Uzak Masaüstü aracılığıyla birincil iş bilgisayarlarından herhangi birine erişebilir. Configuration Manager, uzak bilgisayar bağlantısı olan istemcilerde bir güvenlik grubu oluşturur. Bir uzak bağlantı profili dağıttığınızda istemci, bilgisayarın birincil kullanıcılarını bu gruba ekler. Yerel bir yönetici, kullanıcıları bu gruba manuel ekleyebilir veya kaldırabilir.

Uzak masaüstü nasıl kapatılır ?

Bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikler’e giriş yapın veya Denetim masası > sistem ve Güvenlik > Sistem seçeneklerine giriş yapın.

Reklamlar

Açılan ekran’da “Uzak bağlantı ayarları” seçeneğine tıklayın.

Uzak masaüstü seçeneğinde “Bu bilgisayara uzak bağlantıya izin verme” seçeneğini işaretleyin. Hepsi bu kadar! Uzak masaüstünü kapatmış olacaksınız.

Not: Bu işlem, sadece windows uzak bağlantı seçeneğini kapatmaktadır. Uzak masaüstü kapalı olsa bile Anydesk, Teamviewer gibi üçüncü parti yazılımlar ile bilgisayarınıza bağlantı kurulabilir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*