Anasayfa / Oyun / Flappy Bird Benzeri Oyunlar

Flappy Bird Benzeri Oyunlar

flappy-bird-benzeri

Flappy Bird Benzeri Oyunlar

Reklamlar

Flappy Bird, piyasaya çıktığı gün bütün tabletler ve akıllı telefonlar tarafından indirilmeye ve binlerce kullanıcı sayısına ulaşmayı başarmıştı. Bizler Flappy Bird yapımcısı zengin oldu diye düşünürken birden oyun yayından kaldırıldı.

Oyun Neden Yayından Kaldırıldı ?

Oyunun yayından kaldırılmasıyla alakalı sosyal medyada o kadar çok fikirler ortaya atıldı ki. Hatta oyunun yapımcısının intahar ettiğini dahi öne sürenler oldu.  En sonunda Dong Nguyen, Forbes’e verdiği röportajda olayın arka planında yaşananları anlattı. Nguyen’e göre Flappy Bird’ü üretme amacı, yoğun iş hayatı ve sıkıcı yaşam koşullarındaki insanları anlık da olsak rahatlamaktı ama oyun kısa süre içerisinde bağımlılık yaratan bir ürüne dönüştü. Oyuna bir iki saat içerisinde bağımlı olan insanların internet üzerinde yazdıkları, özellikle aldıkları düşük puanları arttırmak için gösterdikleri gereksiz çabayı gördükçe, yaptığı işten tiksinir hale geldiğini söylüyor yapımcı ve ekliyor: “Bu sorunu çözmenin en kolay yolu, oyunun indirilmesini engellemekti. Bu yüzden Flappy Bird, sonsuza kadar yok oldu.”

Reklamlar

Nguyen, her ne kadar, sadece ilk gün içinde 50.000 dolar gibi bir para kazanmış olsa da, yaptığından pişman olmadığını söylüyor: “Bunun bir hata olduğunu düşünmüyorum. Üzerinde yeterince düşündüm.”

Oyunun yayından kaldırılmasıyla birlikte , güvenli bir şekilde marketten indirme işlemi yapmakta zorlaştı tabiki. Aşağıdaki linkten Oyunun orjinalini indirebilirsiniz.

Flappy Bird Benzeri Oyunlar

Flappy Bird’in yayından kaldırılmasıyla , oyuna benzer birçok oyun yayınlanmaya başladı.  Flappy Bird benzeri oyunların hepsi aynı kalitede ve özellikte değil. Saatlerce uğrasıp benzeri güzel bir oyun aramanıza gerek yoktur.

Oyunun Benzeri olarak sunulan hatta daha başarılı olan Flappy Wings ve Clumsy Bird oyunlarını denemenizi öneriyorum.

 Clumsy Bird

  • Basit ve tek dokunuş ile kontrol
  • Oynaması kolay ve eğlenceli
  • Etkileyici grafikler ve detaylı bir dünya

Beceri oyunları oynamaktan keyif alıyorsanız, Clumsy Bird’ü Android telefon ve tabletlerinize ücretsiz olarak yükleyerek kesinlikle oynamanızı öneriyorum.

Flappy Wings

Flappy Wings oyununda da, Flappy Bird’de olduğu gibi, süper Mario oyununda gördüğümüz tüplerin arasından kuşa dokunup havalandırarak geçirmeye çalışıyorsunuz. Ancak oyunun kahramanı biraz farklı. Mavi olan kuş stratosferik dudaklara sahip ve normal bir gagası yok. Ayrıca bu kahramanın kontrol sistemi de diğeriyle aynı. Denemenizi öneririz.

Oyunların Android sürümünü aşağıdaki linklere tıklayarak ücretsiz indirebilirsiniz. iyi eğlenceler ve bol sabır diliyoruz 🙂

ANDROİD İNDİRFlappy Bird

ANDROİD İNDİRFlappy Wings

ANDROİD İNDİRClumsy Bird

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*