Anasayfa / Sosyal Medya / Facebookta engellenenler nerede ?

Facebookta engellenenler nerede ?

Facebook’ta engellenenler menüsü nerede ? Bugün bu soruya cevap vereceğiz. Facebook engelenenler seçeneğine giriş yaparak; kısıtlılar listesi, kullanıcı engelleme, mesaj gönderimi engelleme, uygulama engelleri ve sayfa engelleme gibi bütün menülere ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Facebook’ta engelleme ve kısıtlama gibi iki farklı seçenek vardır. Bir arkadaşını Kısıtlılar Listene eklediğinde, arkadaşın sadece Arkadaşlar ile paylaştığın gönderilerini göremez. Herkese Açık olarak veya ortak bir arkadaşınızın zaman tünelinde paylaştığın şeyleri ve kendisinin etiketlendiği gönderileri görmeye devam edebilir. Arkadaşlarını Kısıtlılar Listene eklediğinde, Facebook bunu onlara bildirmez.

Birini engellediğinde, bu kişi senin zaman tünelinde paylaştığın şeyleri göremez, seni etiketleyemez, seni etkinliklere veya gruplara davet edemez, seninle konuşma başlatamaz ve seni arkadaş olarak ekleyemez. Not: Buna ikinizin de katıldığınız uygulamalar, oyunlar veya gruplar dahil değildir.

Reklamlar

Facebookta engellenenlere nasıl bakılır ?

Engellenenleri görmek için aşağıdaki linke tıklayın ve hesabınıza giriş yapın.

https://www.facebook.com/settings?tab=blocking

Kullanıcıları engelle ekranında, engellediğiniz hesapları görebilirsiniz. Engelini kaldırmak istediğiniz bir kullanıcı varsa, “Engellemeyi kaldır” seçeneğine tıklayarak engeli kaldırabilirsiniz.

Kişi listenizde görünen fakat size mesaj atamayan kişileri görmek için “Mesajları engelle” seçeneğini kontrol edebilirsiniz. Bu ekranda sadece size mesaj atmasını engellediğiniz kişiler listelenir.

Ayrıca Engellemeleri Yönet ekranında, uygulama engelleri ve kısıtlı tüm hesaplar hakkında tüm bilgileri görebilir ve yönetebilirsiniz. Facebook hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*