Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook’da Yeni Şifre Çalma Tekniği

Facebook’da Yeni Şifre Çalma Tekniği

Facebook hackerları, hesapların peşini bırakmıyor.

Reklamlar

Saldırganlar her zaman yöntemlerini geliştirme çabası içinde. Sürekli yeni yöntemler geliştirerek kurbanlarını avlamaya devam ediyor. Yaptığım araştırmada Hollanda – Amsterdam’da barındırılan bir internet sitesi kullanıcıların hesaplarını çalmak için tatlı mı tatlı bir kızın resmini kullanmış.

Aşağıdaki resimde göreceğiniz olay ise gayet basit. İnternet sitesi standart bir site, çok tatlı bir kız çocuğunun resmi paylaşılmış ve altına bildiğimiz Facebook “like” butonu eklenmiş. Burada amaç o tatlılığı kullanarak kullanıcılara -kurbanlara- butonu tıklattırıp yeni açılan pencerede bilgilerini girdirip saldırgana yollatmak.

Reklamlar

facebook hack

Sahte sayfa olmadığına inandırıcı olsun diye sahte bir beğenen sayısı eklemişler. Sonuçta ne oluyor, burdaki tecrübesiz kullanıcı o sayıya bakarak güvenle saldırganın eline düşüyor.

Like butonuna tıklandığı zaman aşağıdaki pencere açılıyor. Bu pencereye bilgiler girilip log in dendiği anda şifreniz saldırgana gidiyor.


“Bu şirin bebek fotoğrafını beğenmek için Facebook hesabınıza giriş yapın.” yazısına inanmayın!

facehack 2

Kişisel olarak alabileceğiniz en sağlam önlem biraz dikkatli olmaktır. Bu tür saldırılarda iş kullanıcıya düşer. Eğer siz dikkatli olursanız hacklenme imkanınız düşer. Tamamen ortadan kalkar demiyorum, çünkü hacklenemeyecek bir sistem yoktur. Facebook gibi bir sitenin bile açıkları olabilir. www.ozengen.com

Reklamlar

3 yorum

  • Kardeşim daha Detaylı Anlatabilirsin
   Z shadow Beyler Program Bu
   Kimse Bize Yetişemez AY YILDIZ TİM

  • Ramazan abii facem calindi epostami gailmi onu unutmuşum kot oraya gittiyi icin alamiyorum kodu yardim edin .ne olur
   5 yillik facemfi 🙁 🙁 :-/ :-/ :-/:-( 🙁

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*