Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook’a Resim Nasıl Yüklenir

Facebook’a Resim Nasıl Yüklenir

Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal medya platformlarında acemi kullanıcılar için Facebook’a resim – fotoğraf nasıl yüklenir? konusunu resimli olarak paylaşmaya çalışacağız. Resim yükleme sınırı, albüm başına yaklaşık 1000 fotoğraftır. Facebook’ta yüksek çözünürlükte fotoğraflarınızı paylaşabilir, bu fotoğrafları dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Bu konular bazı kullanıcılar için oldukça kolay olmasına rağmen , Facebook’ta yeni olan kullanıcılar bu tarz işlemleri yaparken zorluk yaşayabilmektedir.

Facebook’a resim nasıl yüklenir ?

Facebook’a resim yüklemek için aşağıdaki adımları takip edin.

 1. Haber Kaynağınızın en üstündeki Fotoğraf/Video Ekle‘ye tıklayın.

Facebook fotograf

 1. Seçeneklerden birini seçin:
  • Fotoğraf/Video Yükle: Bilgisayarınızdan fotoğraf paylaşabilirsiniz. Paylaştığınız fotoğraflar Zaman Tüneli Fotoğrafları albümünüze eklenir.
   Sponsorlu Bağlantılar

  • Senkronize Edilen Fotoğrafları Ekle: Fotoğraf senkronizasyonunuz açıksa, telefonunuzdan veya tabletinizden senkronize edilen fotoğrafları paylaşabilirsiniz. Paylaştığınız fotoğraflar Zaman Tüneli Fotoğrafları albümünüze eklenir.
  • Fotoğraf Albümü Oluştur: Bilgisayarınızdaki fotoğrafları yeni bir albümde paylaşabilirsiniz.

Facebook resim paylasma

Eklediğiniz resimlere, seçeneklerin altında bulunan menüleri kullanarak arkadaşlarınızı etiketleyebilir, konum ekleyebilir ve buna benzer birçok düzenleme yapabilirsiniz. Dilerseniz albüm oluşturarak paylaşmak istediğiniz tüm resimleri toplu olarak yükleyebilirsiniz. Facebook’a resim yükleme işlemi bu kadar kolaydır. Ayrıca Facebook yardım merkezini kullanarak diğer merak ettiğiniz bilgi ve dökümanlara ulaşabilirsiniz.

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatyada doğdu. Bilişim Destek Hizmetlerin'de çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın