Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook sizden habersiz beğeni mi gönderiyor ? Beğeni virüsü

Facebook sizden habersiz beğeni mi gönderiyor ? Beğeni virüsü

314-facebookLikeHD-592x332

Reklamlar

Facebook ‘da son zamanlarda yaygınlaşan sizden habersiz sayfaları beğenme konusunda birçok kişi sorun yaşamakta.

Aşağıdaki maddeleri uygularsanız sorunu giderebilirsiniz

Reklamlar

1) En önemlisi Facebook hesabınız açık olduğu zamanlarda bilmediğiniz, emin olmadığınız güvenilir olmayan sitelerde gezinti yapmayın. (Farklı sitelerin kodlarında bazı iframe tarzı kodlar ile eğer ki Facebook’ta oturum açtıysanız sizin haberiniz olmadan otomatik olarak abone olma veya beğenme olayı gerçekleşiyor)

2) Facebook’ta uygulamalar kısmından bilmediğiniz uygulamaları kaldırabilirsiniz.
3) Tarayıcılar için;
İnternet Explorer ise -> Özellikler – Gelişmiş – Fabrika Ayarlarına Dön seçeneği ile tarayıcınızı sıfırlayınız. (Önemli: Tarayıcınızda kayıtlı olan tüm şifreler, input verileri, toolbar vs vs gider. Tarayıcınız ilk günkü ayarına geri döner)
Google Chrome ise -> Sağ üstte 3 tane alt alta çizgi görünen simgeye tıklatıp oradan Ayarlar sekmesine tıklatın. Aşağıda “Bu kullanıcıyı sil” butonuna tıklatıp evet’e basarak Chrome’u sıfırlayabilirsiniz. (Önemli: Tarayıcınızda kayıtlı olan tüm şifreler, input verileri, toolbar vs vs gider. Tarayıcınız ilk günkü ayarına geri döner)
Firefox ise -> Her şeyi kapatın ve başlat – çalıştır – firefox -P yazıp enterlayın. Karşınıza gelen sekmelerden yeni kullanıcı oluşturup eski kullanıcıyı silin. (Önemli: Tarayıcınızda kayıtlı olan tüm şifreler, input verileri, toolbar vs vs gider. Tarayıcınız ilk günkü ayarına geri döner)
4) Sistem yapılandırma yardımcı programını açarak (başlat – msconfig) Başlangıç sekmesinden bilmediğiniz veya şüphelendiğiniz programların yanındaki tiki kaldırın. Akabinde Hizmetler sekmesine gelip Tüm Microsoft Hizmetlerini Gizle’nin tikine basıp yine bilmediğiniz veya şüphelendiğiniz programların yanındaki tiki kaldırın.
www.ozengen.com
Serkan ÇATALTAŞ
Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

2 yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*