Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook kullanım bilgileri
Sponsorlu Bağlantılar

Facebook kullanım bilgileri

facebook

Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal ağlar insanların birbirleriyle etkileşiminde gerçek hayatla paralel olmayan bir ilişki içinde bulunuyor.

Wolfram Alpha‘nın yaptığı en son analiz Facebook kullanıcıları üzerine araştırmalar yaptı ve bir çok sonuca ulaştı. Ancak kabul edelim ki bunların birçoğunun önemsiz olduğunu düşünebilirsiniz. Bu yüzden araştırmaları biraz özetlemeyi tercih ettik.

Ortalama sahip olunan arkadaş sayısı 352. Bu sayı kaç yaşında olduğunuzla doğru orantılı bir ilişki içerisinde. Gençler yaşlılardan daha fazla arkadaşa sahip oluyorlar. Ayrıca gençlerin arkadaşları daha çok kendi yaş grubundan iken yaşlandıkça daha da genişliyor yaş aralığı.

Yaşlandıkça evlenme oranıda artıyor. Kadınlar erkeklerden daha erken evleniyor ve insanların yaklaşık%70i evli.

Sponsorlu Bağlantılar

İnsanlar yaşlandıkça oyunlardan daha az konuşurken siyaset, hava durumu, sağlık ve para üzerine daha fazla konuşuyorlar. Erkekler spor ve teknoloji üzerine konuşmayı severken kadınlar hayvanlar, aile, ilişki durumları ve duygu durumları hakkında konuşuyorlar.

Bu araştırmada unutulmaması gereken nokta şudur ki Wolfram Alpha küçük bir grupla bu çalışmayı yürütmüş durumda.

Elbette bu araştırmaya baktığımız zaman sosyal ağların hakkımızda ne kadar çok bildiğini de görmüş oluyoruz. Bu kadar bilgiye sahip olmaları iyi mi yoksa kötü mü bilinmez ama sosyal ağların hayatımızdaki rolünün daha fazla arttığı tartışılmaz bir gerçek.

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın