Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook Hareket Dökümü Nasıl Silinir

Facebook Hareket Dökümü Nasıl Silinir

Bu yazımızda, Facebook hareket dökümünü nasıl silebilirsiniz ve hareket dökümü nasıl düzenlenir konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Facebook’da beğenilerarkadaşlık istekleri, oyunlar, uygulamalar, takipler, etkinlik, haberler, videolar, paylaşımlar vb. tüm etkinliklerinizin kayıtları tutulmaktadır. Bu etkinlikleri istediğiniz gibi düzenleyerek arkadaşlarınızın belirlediğiniz alanları görmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca hareket dökümünde arama geçmişi gibi bilgileriniz de tutulmaktadır. Arkadaşlarınız bu arama kayıtlarını göremez fakat Facebook hesabınızı ortak kullanıyorsanız hesabınıza giriş yapan kişi bu bilgileri dilediği zaman görebilir.

Reklamlar

Hareket dökümü ekranınıza giriş yaptığınız zaman tüm hareketleriniz listelenmektedir. Hareketlerin tamamnı silmek mümkün değil fakat arkadaşlarınızın bu etkinlikleri görmesini engelleyebilirsiniz. Hareket dökümünüzde listelenen tüm hareketleri düzenlemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Facebook hareket dökümü

Öncelikle arama geçmişini nasıl sileceğinizi anlatalım.

Reklamlar

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Ayarlar / Hareket dökümü seçeneğine giriş yapın. Solda açılan menüden daha fazla seçeneğini tıklayarak Ara seçeneğine giriş yapın.

Arama ekranında, hesabınızda yaptığınız tüm arama geçmişiniz listelenmektedir. Arama kayıtlarınız tarih ve ay olarak istediğiniz gibi filtreleyebilirsiniz.

Bu kayıtların tamamını silmek için “Arama kayıtlarını sil” seçeneğine tıklayın. Arama geçmişin, arama yaptığında sana daha iyi sonuçlar göstermemize yardımcı olur. Aramalarını sadece senin görebildiğini unutma uyarısını onaylayarak devam edin.

Hesabınıza eklediğiniz veya sizi ekleyen kullanıcılar da Arkadaşlar seçeneğinde listelenmektedir. Bu kayıtları tamamen silme şansınız yoktur fakat zaman tünelinde diğer arkadaşlarınızın bunu görmesini engelleyebilirsiniz.

Gizlemek istediğiniz arkadaşlık etkinliğinin hemen yanında bulunan ayarlar seçeneğine tıklayarak “Zaman tünelinde gizlendi” seçeneğine tıklayın.

Listeyi genişleterek solda bulunan seçeneklerden tüm etkinliklerinizi görebilirsiniz. Silmek istediğiniz etkinliğin hemen yanında bulunan ayarlar simgesine tıklayıp Sil seçeneğini işaretleyerek silebilirsiniz.

 Yukardaki ayarlar ile hareket dökümü ile ilgili tüm ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz. Facebook’da gizlilik ayarları hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler için sitemizi kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. Merhabalar benim sayfalara yazdigim cevaplar ve iletiler arkadaslarimin anasayfasindan kaldırabilirmiyim. Mesela benim anasayfama xx kisisi xx sayfasına yorum yapti diye gözüküyor

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*