Anasayfa / Sosyal Medya / İnstagram kullanım limitleri [2020]

İnstagram kullanım limitleri [2020]

Son güncelleme 27.04.2020

Reklamlar

İnstagram’da beğeni, takip, paylaşım, yorum, hashtag gibi özellikleri dilediğimiz gibi kullanıyoruz. Peki bu işlemler için belirli bir limit olduğunu biliyor muydunuz ? İnstagram, beklenmedik etkinlik ve spam’ı engellemek için belirli sınırlar belirlemiştir. Bu limitleri aşmanız halinde işlem sınırlamaları ve spam cezaları ile karşılaşabilirsiniz.

Bugün, instagram tarafından belirlenen işlem limitlerine değineceğiz.

Reklamlar

İnstagram takip limiti

Instagram’da takip edebileceğiniz kişi sayısında bir sınırlama vardır. Instagram’a göre , “spam’i azaltmak” için, takip edebileceğiniz kişi sayısını 7500 ile sınırlıdır.

Çok aktif bir instagram kullanıcısıysanız, bu limite dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bir gün içinde çok fazla insan takip ederseniz, size sınıra ulaşıldığını bildiren bir mesaj alırsınız.Günlük limit haricinde Instagram, saatte sadece 20 kişiyi takip etmenize izin verir. Hesabınızın takip edilmesinde herhangi bir sınır yoktur.

İnstagram beğeni limiti

Beğeniler için belirlenen sınırlama saatte 350 ‘dir. Eğer otomatik bir beğeni aracı kullanmıyorsanız ve spam yapmıyorsanız bu sayı normal kullanıcılar için oldukça yeterli bir sayıdır.

Geriye dönük “beğenilere” bakmak istiyorsanız, son 300 beğeninizi Instagram’da görebilirsiniz.

İnstagram yorum limiti

Kullanıcıların çok fazla yorum yapma ihtiyacı olmayabilir fakat kurumsal hesaplarda çok fazla yorum gönderilmesi gerekebilir. Bu konuda kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre günlük limit;

Günlük 250 adet yorum limiti vardır.

Bu limit takipçi sayısı ve hesap etkileşimlerine göre değişiklik göstermektedir.

İnstagram hastag limiti

En çok yapılan spam’lardan biri de; Hashtag’dir. Gönderilerinizde 30’dan fazla hashtag gönderemezsiniz.

İnstagram karakter limiti

Instagram boyunca kullanabileceğiniz karakter sayısının bazı sınırlamaları vardır. Instagram kullanıcı adı karakter sınırı 30 ‘dur.

Instagram biyografiniz 150 karakteri aşamaz.

Instagram’daki başlıklarınızda / yorumlarınızda kullanabileceğiniz karakter sınırı 2200 ‘dür.

İnstagram DM limiti

DM (direkt mesaj) gönderilerinde herhangi bir sınır yoktur. DM ile resim, mesaj veya video içeriklerini herhangi bir sınıra takılmadan dilediğiniz kadar gönderebilirsiniz. Eğer spam yapıyorsanız kullanıcı zaten sizi engelleyecektir.

Eğer arkadaş listenizdeki kişilerin dışında DM atıyorsanız burada işlem biraz daha değişmektedir. Bu kullanıcıların mesajlarınızı spam olarak işaretlemesi halinde hesabınız kapatılabilir.

İnstagram limitleri, kullanıcılara daha rahat bir platform sunmak için belirlenmiştir. Otomatik botlar ve diğer kullanıcıları rahatsız eden hesaplar tespit ederek kapatılmaktadır.

Limitler değiştikçe yazı güncellenecektir…

İnstagram kullanım limitleri 2020

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

5 yorum

  1. İnstagramın açıkladığı resmi limitler yazmışsınız. Ben böyle bir resmi bilgiye ulaşamadım. Elinizde kaynak varsa bizimle paylaşabilir misiniz?

  2. geçen gün çok fazla beğeni yapınca hesabım engellendi bir süre hiçbirşey beğenemedim bu sayılara göre beğeni yapsam sorun olmaz umarım

  3. merhaba limitler baya indirildi sanırım. aynı saat içinde 36 beğeni yapıyorum. izin veriyor. saaatlik 20 begeni kesin bilgi midir acaba ? lakin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*