Anasayfa / Sosyal Medya / Adınıza sahte instagram hesabı mı açıldı ? Çözüm yolları

Adınıza sahte instagram hesabı mı açıldı ? Çözüm yolları

Günümüzde, hangi sosyal medya platformu öne çıktıysa o platformda sahte hesap patlamaları da artmaya başladı. Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformlarından instagram, sahte hesaplar için gereken önlemi alamıyor ve gün geçtikçe sahte hesaplar artıyor. İnstagram’ın bu konudaki yaptırımı oldukça net:

Reklamlar

“Instagram güvenliğinizi çok ciddiye alır. Birisi sizi taklit eden bir Instagram hesabı oluşturduysa, bunu bize şikayet edebilirsiniz. Bir devlet kurumu tarafından verilmiş kimliğiniz dahil olmak üzere istenen tüm bilgileri verin.”

Adınızı açılan sahte hesap veya hesaplardan kurtulmak için aşağıdaki aşamaları sırayla takip edin. Unutmayın ! Sadece kendi adınıza yaptığınız başvurular dikkate alınmaktadır.

Reklamlar

İnstagram sahte hesap nasıl kapattırılır ?

Sahte hesap şikayeti için #tıklayın.

1.”Birisi beni veya bir arkadaşımı taklit eden hesap açmış”
2.”Evet taklit edilenkişi benim”

Seçeneklerini işaretleyin.

Formda talep edilen bilgileri “eksiksiz ve doğru” olarak girin.

(En önemli nokta!) Son olarak elinizde kimliğinizi tutarken çelikmiş bir fotoğrafınızı JPEG formatında ekleyin.

Not: Gönderdiğiniz resim üzerinde değişiklik yapmayın

İşlem tamamlandıktan sonra formu gönder seçeneğine tıklayarak gönderiyoruz. Formu gönderdikten sonra, bilgilerinizde herhangi bir eksiklik ve yanlışlık yoksa ortalama 3 gün içerisinde hesap incelenerek gerekli yaptırımlar yapılacaktır. Adınıza açılmış sahte bir hesabın yer tespitini yapmak istiyorsanız;

Instagram IP Adresi Tespiti Nasıl Yapılır ? Makalemizi inceleyebilirsiniz.

Şikayet sonrası tarafınıza gönderilecek mail şöyledir:

Merhaba, Yanıtınız için teşekkürler.
Bu hesabın sahibi olduğunuzu onaylamak için bu e-postayı bir devlet kurumu tarafından verilen fotoğraflı kimliğinizi tutarken çekilmiş bir fotoğrafınızı ekleyerek yanıtlamanız gerekmektedir. Lütfen gönderdiğiniz fotoğrafın şu özelliklere sahip olduğundan emin olun:
– Kimliğinizi tutan iki elinizi ve yüzünüzün tamamını içermelidir
– Yüzünüzü hem fotoğrafta hem de kimlikte net olarak göstermelidir
– Aydınlık olmalı ve çok küçük, karanlık veya bulanık olmamalıdır
– JPEG dosyası olarak yanıtınıza eklenmelidir Sizin ve kimliğinizin net görüntüsü elimize geçtikten ve bunları inceledikten sonra bize göndermiş olduğunuz kimlik belgelerinizi sunucularımızdan kalıcı olarak sileriz. Bu güvenlik ilkemize gösterdiğiniz anlayış için şimdiden teşekkür ederiz.

Bazı kullanıcılar, sahte hesap şikayeti yaparken kimliğini eklemekten rahatsız olabilir. Eğer kimliğinizle birlikte resminizi eklemezseniz, hesabınızın ve resmi isim soyisminizin kullanılarak, adınıza sahte hesap açıldığını ispat edemezsiniz. Bu konuda tek çözüm gerçek kimliğiniz ile sahte hesap başvurusu yapmaktır.

Bunun haricindeki başvurular kesinlikle dikkate alınmaz ve herhangi bir işlem yapılamaz. Sahte instagram hesapları hakkında profesyonel destek almak için webmaster[et]ozengen.com mail adresimize yazarak bizlerden destek talep edebilirsiniz.

Reklamlar

2 yorum

  1. O kişiyi bulmanız imkansız.İnstagram ve Facebook gibi siteler ABD kaynaklı olup oranın yasalarına göre hareket ettikleri için sahte hesap,hakaret vs gibi durumlarda ip bilgisini paylaşmıyorlar.Savcılık istese dahi ciddiye alıp cvp vermezler.Terör-çocuk istismarı cinayet uyuşturucu satışı gibi durumlarda ip paylaşıyorlar

  2. Adıma sahte instagram hesabı açılmıştı polise başvurdum ama bir sonuç alamadım buradaki adımları takip ettim 1 hafta sonra sahte hesapı kapattırdım
    instagram hemen ilgilendi ama bu sahte hesabı kim açtı öğrenemiyorum bu konuda bir çözüm var mı shte hesabı açan kişiyi nasıl bulabilirim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*